HÄPEÄLLISTÄ!

voimaloissa, kun markkinahinta on liian alhainen ?????
On aivan sairasta touhua. Mikä ihmisiä vaivaa? Miljardi ihmistä on nälässä maailmalla!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009082410126065_uu.shtml
686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tee mitään viljanvienti asian eteen? Ja MIKSI helvetissä siitä ei tehdä ETANOLIA, kuten ruotsissa tehdään? Syntyisi muutama työpaikkakin? Miksi meidän SUOMI on tälläinen nössöjen ja saamattomien poliitikkojen maa? Miksi maanviljelijät eivät perusta osuuskuntaleipomoita ympäri suomen ja myy leipää suoraan kauppoihin, ilman tukkuportaita? Miksi? Miksi? ,,,huoh,,,

Äänestä
  • - koetapa astua agribisneksen varpaille! Ja mitä sanoisi EUnukki-byrokratia - sellainen ei toteutuisi ikinä.
    Maassa ,jossa sikojen juoksukilpailutkin kielletään (!) voi tuskin odottaa terveen järjen käyttöä...

    Äänestä

  • -Helvetin rikollista toimintaa, niin voimaloiden, kuin poliitikkojen taholta! Kuten myös maanviljelijöiden moraalissa on paljon tarkistamisen varaa! Tukien avulla viljelevät leipäviljaa voimaloiden polttoaineeksi????
    -Saatana! Koko sakki on päästään vialla, kun maailmassa kuolee joka päivä nälkään tuhansia ihmisiä !!!
    -Ihmisoikeusjärjestöjen luulisi ottavan voimakkaasti kantaa, koska toiminta on ihmistä alentavaa, katsoi miltä kantilta hyvänsä? Mutta nekin vaan puuhastelee jossain takahuoneessa banderolleja?

    Äänestä

nälkää vielä nähneet kumpikaan, kun tuollaisen tekoon ovat valmiit. Varsinkin Anttila. Posket pyöreänä kehtaa tuollaista ääneen sanoa. Kyllä ei vielä ole ymmärrys lisääntynyt hänelläkään, vaikka on (olevinaan) maatalousministeri.

Oikein todenteolla hamuavat Maahamme lisää vaikeuksia, tehden tyhmyyksiä päivittäin.
Kaikki, mitä Suomenkansa on jättänyt tekemättä yhdellekin vähimmäisistä lähimmäisistämme, eli nälkäisiä ulkomaan avulla voisi ruokkia ja auttaa monta nälkäistä suuta. HÄVETKÄÄ PÄÄTTÄJÄT. Tämäkö on palkka maanviljelijöille, jotka tosissaan viljelevät, vai onko näin tyhmiä viljelijöitäkin suomessa.

Leipäjonoihin tuoretta leipää, eikä mitään vanhaa homeista monenpäivän koppuroita puoleenhintaan.HÄVETKÄÄ KAUPPIAAT hävetkää.

Äänestä

Mikä ihmisiä vaivaa?
-AHNEUS!

Kaikilta ahneilta ihmisiltä pitäisi viedä kaikki omaisuus ja raha.

Täällähän ei millään asialla ole mitään väliä. Ihmisellä ei mitään arvoa, vaan ainoastaan taloudellisella hyödyllä.

Hulluks on maailma mennyt. Ja hullummaksi muuttuu koko aika.

Jos maailmalla aletaan ajamaan ihmisten asioita niin käy näin:
http://www.sask.fi/kaikki_uutiset/?x115663=285072

Ton raportin mukaan
-ammattiyhdistyksen väkeäki murhataan ja vielä hallitukset ovat mukana väkivallanteossa.

Näin huonosti asiat ei onneksi suomessa ole (VIELÄ!)

Äänestä
  • Jyrkikin voisi laittaa taas sen gangsteripuvun päälleen mikä oli tv:ssä.

    Muista Kanerva ja mopojengin sikaari!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VILJAA POLTETAAN kirjoitti:

voimaloissa, kun markkinahinta on liian alhainen ?????
On aivan sairasta touhua. Mikä ihmisiä vaivaa? Miljardi ihmistä on nälässä maailmalla!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009082410126065_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu