JOHTAJAT OVAT KUN HORULASTA KOTOSIN
TÄTÄ MAATA EI TÄLLÄHETKELLÄ
JOHDA KUKAAN
11104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä se pääministeri on joka on luotettavin asioiden hoitaja.
Mitä ilmeisiin Keskusta pysyy suurimpana puolueena myös v2011.
Vasemmisto tippunee alas vielä paljonkin.
Nythän ollut n 10 % / vuosikyymmen>
Tuskin Soinilaisetkaan kaljoineen kovin ylös yltää.
Kokoomus on kohdillaan 21 %;ssa.
Jos veikkaisi nyt vuotta 2011:
Keskusta 27 %
Kokoomus 21 %
SDp 16 %
Muut suunnilleen kohdillaan, mitä aiemmissakin eduskuntavaaleissa oli.
Muistetaan että nyt vasemmistolla 23,5 % Mitro lisällä.
v 2007 oli vasemmiston kannatus 31 %
v 1995 oli vielä vasemmistolla yli 40 %
http://www.seiska.fi/c/87840/212_SOINI460.jpg
-nuo molemmat naamat tippuu...
Emme ole kuitenkaan vielä Venäjällä.
Jazz kekkereissä...
loputkin viedään vielä tämän hallituksen aikana. Kokoomus suivaantui aikoinaan Kekkoseen, koska tämä kohteli Kokoomusta kaltoin. Nyt Katainen haluaa presidentiltä kaiken vallan pois, ettei se toistu.
Halonen täys nolla
Paska jätkä! Yrittää nyt nostaa ALV:ia. Helppohan se tuommosen rikkaan rillin venyttäjän on nostaa alvia, ku ei se sen omassa kukkarossa paskaakaan tunnu. Miks tulo veroja piti mennä muuttamaan? Nostasivat vaan eduskuntalaisten ja muitten suurituloisten verot tappiin, ni vois köyhätkin elää.
Alas hallitus!!!!
Miten asioita voidaan hoitaa näin ammattitaidottomasti ja yksinvaltiaasti. Todellinen demokratia on kadonnut. Asiantuntijoilta ei myöskään kysytä yhtään mitään.
Mitä sitten sanoisit työtön ammatti ruikuttaja ?
Jos ei veroja nostettaisi.-
Kummasti Suomi24 sietää näitä natsimaisia herjoja vai onko sefu nukkumassa?
Ja sinä kommunisti pelle. Voisit kuule tulla ajatelleeksi, että veroja voi nostaa toisellakin tapaa, niin ettei osa kansasta joudu siitä kärsimään. Mutta kun kaikilla ei vielä ole tarpeeksi elämänkokemusta, niin minkäs sille voi.
Verotus pitäisi olla suhteessa omaisuuteen , sekä maksukykyyn. Nyt on päin helvettiä, kun rikkaille annetaan helpotuksia kaiken aikaa, köyhiltä ryöstetään
vaikka viimeset sentit......että rikkaat saavat rikastua lisää.
Kannatatko sinä...ukkeli !