Miksei ari koivusen virallisen youtube-accountin videoita pysty katsomaan suomessa?
http://www.youtube.com/user/AriKoivunenofficial
Mikä järki tuossa nyt on, että suomalaisilta on rajoitettu videoiden katsominen?? O_ö
http://www.youtube.com/user/AriKoivunenofficial
Mikä järki tuossa nyt on, että suomalaisilta on rajoitettu videoiden katsominen?? O_ö
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sonylta.
joku tekijänoikeuksiin liittyvä tekaistu pykälä. Tosiasiassahan asia on niin, että Suomessa saa olla vain yksi Virallinen Mielipide ko. jampasta elikkäs laulajasta. Vahvistetun VM:n mukaan Koivunen laulaa nyt liian nuotilleen - aiemmin virettä ei ollut mailla eikä halmeilla.
Vireestä jauhamalla sensuuritaho yritää häivyttää Koivusen musiikin ja elämäntavan vallankumouksellista ydintä - yhteiskuntarauhaa uhkaavaa anarkismia. Vapaan mielipiteen muodostuksen estämiseksi toimii maassa tämä salainen ennakkosensuuri ja juutuupia rajoitetaan (vrt. Kiina). Sony on jo osa tätä mahtavaa koneistoa arvatenkin.
Asian varmistamiseksi kannattaisi nyt kysäistä, miksei virallisia videoita voi katsoa Suomessa. Jos alkavat jauhaa jostain pykälistä, sensuuriasia on selvä. Kannattaakin sitten ottaa yhteyttä Amnestyyn ja Haagiin vai missä se ihmisoikeustuomioistuin olikaan.
koska ari ei vaan osaa