Aivottomat

Joo, joo, kyllä mä tiedän että, mitä isot edellä sitä pienet perässä, mutta olisi niitä parempiakin paikkoja itseilmaisulle löytynyt, jos vain vähänkin olisi toimintaa korvien välissä.

http://www.aijaa.com/v.php?i=4744979.jpg
11361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Pumppuasema Alajoella?

Äänestä
  • pömpeli Liuhtarin padolla.

    Äänestä

  • on se kirjoitti:

    pömpeli Liuhtarin padolla.

    tuntematon paikka minulle.

    Äänestä

Tiilipömpeliä.

Äänestä
  • tarttis vähä komistusta. Tuunko spreiaamaan?

    Äänestä

  • naamas kirjoitti:

    tarttis vähä komistusta. Tuunko spreiaamaan?

    Noin alas. Euroopassa on kaupunkeja koristeltu taitavien graffitti taiteilijoiden toimesta. Otappa huomioon taiteilijalle ei maksettu palkkaa eikä vuoro ja yötyölisiä muurarille maksettiin. Järjestäkää nuorille mahdollisuuksia toteuttaa itseään kalkkikset.

    Äänestä

Voittajalle 2000 e Näin saadaan komeeksi joku tylsä rakennus esm. matkahuolto tms. Kaupunkimme saa mainetta ( positiivista ) julkisuutta ja uuden turistinähtävyyden.

Äänestä
  • töhrijän vanhemmalta. Oli samaa älyllistä tasoa.

    Äänestä

  • Siinä sitä tulis positiivista imagoa ainakin junissa kulkevien silmiin. Me lapualaisethan ei röttelöä näekään. Siitä päätellen että se siinä vielä on.

    Äänestä

maalaus! On toi paljon kompiampi kuin yksikään betonibunkkeri Lapualla.

Äänestä

piirros! On toi paljon komiampi kuin yksikään betonibunkkeri Lapualla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asialla. kirjoitti:

Joo, joo, kyllä mä tiedän että, mitä isot edellä sitä pienet perässä, mutta olisi niitä parempiakin paikkoja itseilmaisulle löytynyt, jos vain vähänkin olisi toimintaa korvien välissä.

http://www.aijaa.com/v.php?i=4744979.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu