Jasmikkeen lisäys

Otin jasmikkeesta pistokkaita alkukesällä. Nyt niissä on jonkin verran juuria, mutta tuntuu että varsi alkaa kuivua ja lehdet kellastua.

Miten pistokaslisäys onnistuu? Mitä pitäisi tehdä? Tuntuu ettei noista tule mitään, vaikka juuriakin on. Käytin juurien kasvattamiseen juurihormonia.
13587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minä laitoin oksia kesällä kukka purkkiin ,ja muovipussin siihen päälle ,ja nyt minulla on 5 uutta alkua jotka laitoin uusiin purkkeihin ,jossa saavat olla talven yli ,ja ensi keväänä maahan jotka lähtevät keväällä kasvamaan .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rullaatirullaa kirjoitti:

Otin jasmikkeesta pistokkaita alkukesällä. Nyt niissä on jonkin verran juuria, mutta tuntuu että varsi alkaa kuivua ja lehdet kellastua.

Miten pistokaslisäys onnistuu? Mitä pitäisi tehdä? Tuntuu ettei noista tule mitään, vaikka juuriakin on. Käytin juurien kasvattamiseen juurihormonia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu