ei hyvältä näytä!!

pelikaanien kannustaja

Juuri katselin tuossa pelsujen nettisivujen kautta joukkueen kokoonpanoja ja täytyy kyllä sanoa että eipä kyllä hirveän lupaavalta näytä!! Veskaripuoli on ihan rempalla...aravirran korvaaja= ties mikä käsi näissä hommissa, hyökkäyspäässä oikeastaan ainut hyvä mies on marko jantunen...hänkin liian vanha eikä pysty itsekseen ihmeisiin. ja puolustus täynnä keskinkertaisuutta. mihin tällä ryhmällä mennään?? mielipiteitä??

1

494

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelikaani.

      Valta media hehkutta Granlundia, mutta Pelsussa on yhtä lupaava Vili Sopanen joka ei nyt mahdu kuin farmiin !!
      Pelsulla on nyt huomattavasti parempi miehistö kuin viime kaudella ja kun muut on hieman heikentyneet (JYP, Blues jne) on menestys saumat todella hyvät, ja kestää pieniä loukkaantumisia (viimekauden hakinnat ei pelanneet käytännössä ollenkaan )

      Paakkolanvaara tai Aaltonen korvaa kyllä Komarovin kumpikin , kaikki kunnia Leksalle, tilaa joukkueessa pelitaitojen puolesta olisi kyllä löytynyt hänellekin.

      Kauppila, Santavuori,Jantunen, Koivunen,Heino jne.

      Mäkinen,Pulkkinen,Kivistö mikä Joukkue ??????
      mikä laji ?? noin esimerkiksi..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      746
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe