Usalaiset ovat hyviä

Senkö vuoksi kepuloiset kannattavat Afganistanin miehitystä? Siis, että pääsisi mukaan kiduttamaan?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olemme kuulleet yiltse vuotavia tarinoita YK:n rauhanturvaamisoperaatioista, joissa sankarin osaa on esittänyt demarien vankkumaton kannattaja kapteeni Korhonen.
Soisin uskovani edelleen noiden uuden polven Korhosten olevan edelleen kunniakkaita perinteitä vaalimassa.

Se on totta, että USA:n tiedustelupalvelu on syyllistynyt kidutuksiin jopa kuolettavasti, joka tällä kertaa ei ole enää uutinen.
Sotaa käyvä Venäjä on tässä suhteessa maltillisempi ja samalla inhimillisempi vankien kohtelija, siellä eivät vangit kuole kidutuksen uhreina vaan poikkeusetta sydänkohtauksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiduttamaan kirjoitti:

Senkö vuoksi kepuloiset kannattavat Afganistanin miehitystä? Siis, että pääsisi mukaan kiduttamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu