Kun on tarpeeksi iso tykki niin laki saa sille kuuluvan vallan.
Kun hyväksikäyttäjät, raiskaajat, etujentavoittelijat, hyväksikäyttäjät ym eri uskontokuntien rikolliset ainekset seisovat tykin edessä , niin , heistä tulee lampaita, lainkuulijaisia ja kilttejä. He myös äkkiä tahtovat kotiin mamman luo.
Sillä loppujen lopuksi he ovat mamiksiä ja mammanpoikia !
Se on hyvä sillä me emme heitä täällä tarvitse ja samaan veneeseen autamme mielihyvin myös hyysärit ja muut veret heitä palvelemaan.
Ajetelkaa kuinka ihanaa kun laiva on lastattu eri värisillä ja eri uskontoa tunnustavilla "veljillä ja sisarilla" !
Kun hyväksikäyttäjät, raiskaajat, etujentavoittelijat, hyväksikäyttäjät ym eri uskontokuntien rikolliset ainekset seisovat tykin edessä , niin , heistä tulee lampaita, lainkuulijaisia ja kilttejä. He myös äkkiä tahtovat kotiin mamman luo.
Sillä loppujen lopuksi he ovat mamiksiä ja mammanpoikia !
Se on hyvä sillä me emme heitä täällä tarvitse ja samaan veneeseen autamme mielihyvin myös hyysärit ja muut veret heitä palvelemaan.
Ajetelkaa kuinka ihanaa kun laiva on lastattu eri värisillä ja eri uskontoa tunnustavilla "veljillä ja sisarilla" !
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kunpa saisimme heidät veneeseen saman tien, eikä haittaa vaikka tappi jäisi laiturille:P
Eino Leino, en myöskään ymmärrä miksi heitä hyysätään, samalla kun suomalaiset kärsivät.
Itse asiassa suomalaiset kärsivät jo pelkästään ajatuksesta että heitä tulee tänne vaikkemme niitä halua.
Ajatteletko kuten minä, eli me voimme heittää heidät ulos jos haluamme.
Jos suurin osa kansasta näin haluaa, niin se on helppoa saada heidät ulos tai pysäytettyä maahanmuutto.
Kerätään luut yhteen ja aletaan barrikaadeille.
Ulos ylös ja eduskuntatalon eteen vaan porukalle riehumaan niin tietävät ettei me niitä haluta tänne, oli sitten mistä ja minkävärinen tahansa.
Are you with me, ppl:)
Ei se sanoja kaipaa.
Naiviuden huippu !
Ajattelen kuin Sinä Tomppak - ulos vaan kaikki joilla ei täällä ole asiaa.
Suomi Suomalaisille - tämä on meidän tontti !
Suurinta pelkoa tavataan aina tykin takaa ei sen edestä.
silloin kun se on perusteltua ja suomalaisten pelko on perusteltua. Tiedän sen kun olen asunut kehitysmaissa, joissa ei voi liikkua vapaasti, koska pelon ilmapiiri on aina läsnä niin kauan kun ihmiset lisääntyvät niin holtittomasti, ettei kaikkia pystytä omin resusrssein elättämään. Se johtaa levottomuuksiin ja kuolemanpelkoon ja sen mukaiseen selviytymiskamppailuun, jossa rakkaus tosiaan ratkaisee niin että rakastavat naapurimme Afrikassa aikoinaan kivittivät varkaat ja polttivat roviolla. Miksi me emme Suomessa voisi rakastaa itseämme ja omaisuuttamme kuten Afrikassa? Kun meillä on rakkautemme tykkeihin niin ei kai ne sen pelkurimaisempia rakastamisvälineitä ole kuin kivetkään?
Pelkureita taitavat olla pikemminkin ne jotka antavat voron viedä omaisuutensa ja elinmahdollisuutensa rasistiksi leimautumisen pelossaan. Taitais tätä nykyä olla turvallisempaa asua rakastavien afrikkalaisten keskuudessa, kun puuttuvat rakkaudellaan väärintekoihin herkemmin kuin suomalaiset hyysariksi aivopestyt nössöt, jotka eivät rakasta naapuriaan sen vertaa että kollektiivisesti pitäisivät toistensa puolia, kuten Afrikassa.
ovat pelkureita ja mamiksia. He tarvitsevat tykin puolustaakseen itseään kun sivistys ja ymmärrys puuttuu? Aika alkukantaista porukkaa pohjolassa siis.
joka ei anna valloittajien tallata omille varpaille, sillä valloitetun murtuneet varpaat heikentävät mahdollisuutta rakastaa itseä ja siten muitakin ympärillä olevia ihmisiä. Rakkaus on kaksiteräinen miekka tai ajatusputkipommi, jolla herätetään ihmiset tietoiseksi siitä ettei rakkautta ole enää sen jälkeen kun on rakkaudetomuuttaan kuollut valloittajien rakkauden ollessa silloin suurempi.
Sinulla on vaikeuksia tulkita edes omia ajatuksiasi eli on selvääkin selvempää ettet voi ymmärtää muita.
jotka turvautuvat kiviin jousipyssyihin keihäisiin jos ei peräti rynnäkköaseeseen ole varaa. Tätä nykyä suomalaiset ovat aseiden suhteen harrastelijoita pienine käsiaseineen, kun vertaa sotaa käyvien maiden käytännön taistelukokemuksiin, joista pelkurit juoksevat tänne pakoon isänmaansa puolustusurakkaa.
Ei muuten pidä väheksyä kiviä ja linkoa, sillä tarkka afrikkalainen lapsikin voi tehdä pahempaa jälkeä, kuin ampumataidoiltaan heikko käsiseen omistaja. Itseasiassa jopa neula voi osaavissa käsissä olla vaarallinen ase kuten kiinalainen shaolin munkki osoittaa youtube videossa heittämällä neulan lasin läpi. Se on siis ihminen joka tappaa "pelkuruuttaan" eikä länsimainen tappaja ole sen pahempi kuin kehitysmaan tappaja. Keinot vaan poikkeavat toisistaan ja lopputulos ratkaisee.
Asia josta virkan on vaikea käsittää jos ei ole ikäänsä asunut kehitysmaissa ja tottunut näkemään että itsesuojeluvaisto on ainoa asia joka mahdollistaa rakkauden muitakin kohtaan. Se on aina rajallinen ja tuo raja kulkee usein oman perheen piirissä, sillä kukaan normaali ihminen ei jaksa ulottaa rakkauttaan sen pitemmälle. Vain pipipäät hyysarit luulevat voivansa rakastaa kaikkia niitäkin jotka eivät pipipäitä hyysareita rakasta. Jossain vaiheessa hekin heräävät lumerakkaudestaan, mutta sitten on jo useimmiten myöhäistä.