Ruuan alvi nollaan

Perhana 20e ei saa juuri yhtään mitään kassillen jotain kuiva muonaa ja muutaman purkin maitoa ynmta.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niillä verorahoilla kustannetaan kaikkien sairauskulut, tiet yms.

Nyt kun luvattiin laskea ALV:ia niin kummasti helähti ruuan hinta nousuun. Kas kun tuo alennus luvattiin meille kuluttajille, kauppiaat päättivät viisaasti nostaa ruuan hintaa jo etukäteem.

Eli siis yhteiskunta menettää ne verorahat mitä aikanaan sai ja me kuluttajat maksamme edelleen ruuasta kohtuuttoman paljon rahaa!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Möhkyrä kirjoitti:

Perhana 20e ei saa juuri yhtään mitään kassillen jotain kuiva muonaa ja muutaman purkin maitoa ynmta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu