Suomen alamäki vaikuttaa

Turpaan tuli Ruotsilta yleisurheilu maaottelussa.
Suomeen saatava positiivinen käänne, ottakaamme mallia Japanissa jossa kansa antoi Liberaaleille potkut ja Demokraatit valittiin ylivoimaisella erolla.
255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

..näin uutisoi YLE illan uutisissa.

Äänestä
  • ikuiseen oppositioon. Edes suomalaiset eivät voi olla niin idiootti kansa, että sietää kepun tomppeleiden järjestämää tuho-sirkusta enää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


urheiluunkin kirjoitti:

Turpaan tuli Ruotsilta yleisurheilu maaottelussa.
Suomeen saatava positiivinen käänne, ottakaamme mallia Japanissa jossa kansa antoi Liberaaleille potkut ja Demokraatit valittiin ylivoimaisella erolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu