Nyt on uusi hyvä

saitilla. Pitää osata ratkaista pieni laskutehtävä, ennen kuin viesti lähtee. Se karsii monta persessuomalaista ja punikkia pois saitilta!
791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

niin rangaistukseksi pitää lukea Kapiukon viestejä!

Äänestä
  • Tietää sitä, että joutuu ottamaan uusi.ukilta suikkiin...

    Äänestä

Nyt ymmärrän miksi Ernesto, Känä, Mielipidepankki jne puuttuu saitilta. Ja Kapikin on tavallista vaisumpi, kun joutuu hakemaan aina sellaisen laskutehtävän jossa molemmat luvut ovat alle viiden, jotta sormet riittää laskemiseen. Ukkihan laittaa vaimonsa laskemaan.

Äänestä
  • nyt heikkolahjaisia liikaa herjatko...

    Äänestä

vakavan paikan eteen. Onneksi lampolassa on lampaita, joita voi panemisen ohessa laskea.

Äänestä

sääliksi. Toivottavasti "töissä" on laskukone.

Äänestä

.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


keksintö... kirjoitti:

saitilla. Pitää osata ratkaista pieni laskutehtävä, ennen kuin viesti lähtee. Se karsii monta persessuomalaista ja punikkia pois saitilta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu