Saako Arctic Sea:ta näillä vehkeillä näkyviin?

4329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ollut noilla tiedoilla samassa paikassa jo monta päivää..

Äänestä

avomerellä. Voiko laiva itse päättää näkyykö se jossain vai ei.

Äänestä
  • Voi tietysti, jos vehkeet kunnossa ja Venäjän laivaston hinaaja antaa luvan. Mutta oletan, että lupaa ei myönnetä ennenkuin ohjukset poistettu ja Venäjän botskit lähteneet tarpeeksi kaus paikalta.

    Ohjuksethan itse asiassa raijattiin jo viikkoja sitten Iljushin-kuljetuskoneilla Moskovaan, joten niitä nyt ei enää löydetä. On vain kyse loppupeittelystä ja salalokeroitten naamioimisesta sellaiseen kuntoon, että jälkiä ei enää näy.

    Kanarialla espanjalaisten manjanamiesten sopii sitten julkaista kuvia laivasta ja pelkästä suomalaisesta puutavaralastista.

    Äänestä

  • rasdwatri kirjoitti:

    Voi tietysti, jos vehkeet kunnossa ja Venäjän laivaston hinaaja antaa luvan. Mutta oletan, että lupaa ei myönnetä ennenkuin ohjukset poistettu ja Venäjän botskit lähteneet tarpeeksi kaus paikalta.

    Ohjuksethan itse asiassa raijattiin jo viikkoja sitten Iljushin-kuljetuskoneilla Moskovaan, joten niitä nyt ei enää löydetä. On vain kyse loppupeittelystä ja salalokeroitten naamioimisesta sellaiseen kuntoon, että jälkiä ei enää näy.

    Kanarialla espanjalaisten manjanamiesten sopii sitten julkaista kuvia laivasta ja pelkästä suomalaisesta puutavaralastista.

    Taitaa olla niin pajon kiinostuneita laivasta että ei kannata laitta mitään värkkiä päälle.

    On hyvä, kun paatti saapuu kylille niin varmasti löytyy katsojia.

    Jos olisin presidentin vävy ja olisi vyrree niin tuon ostaisin ja rupeaisin
    pitämään turistimatkoja pitkin Atlanttia.

    Pitäisi vielä ostaa kaiger-mittari jota vähän viilattaisiin ja se ilmoittaisi
    välillä korkeata radio-aktiivisuutta.(Voihan se näyttää muutenkin) Vanhemmat ihmiset ainakin olisivat
    meidän paatin pää-asiakaita. Ei haittaisi pieni säteily.

    Ettikäähän paatti niin minä tulen osakkaaksi. (Täytyy ensin käydä siellä KOP:ssa
    hakemassa vanhaa keksintöä.)

    Terveisin Aarne merimies.

    PS. Keneltä me tämä rahasamo sitten ostetaan.(Teen valmiiksi kauppakirjat)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Etsijä ... .. .. kirjoitti:

http://aprs.fi/?call=215860000&mt=m&z=11&timerange=3600

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu