http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1210799/My-mother-hired-hitman-kill-The-shocking-story-Muslim-woman-parents-disapprove...
**My mother hired a hitman to kill me: The shocking story of a Muslim woman whose parents disapproved of her Western lifestyle**
Siinä TAAS esimerkki siitä kuinka .. .. osalle ihmisiä on suorastaan murhaavan kamalaa, että lapsi länsimaalaistuu liikaa. Suomessa on toistaiseksi tullut ilmi lasten / teinien "kulttuurimatkoja", mutta suuren maailman tyyliin ainakin englannissa on otettu jo askel pidemmälle kultturiin kouluttamisessa. Oikein sellainen askel että päätyy kansainvälisiin lehtiinkin.
Onko kyse yksittäistapauksesta vai yleisestä käytännöstä kun muut keinot eivät auta?
Kulttuurien törmäys?
3
195
Vastaukset
- kirjoitat täällä
hän hakisi metsästä vitsan ja vetelisi sinua persuksille. Isäsi kaivaisi vintiltä sahanpuruista vanhan suomikonekiväärin ja lataisi kankkusi täyteen lyijyä.
Muslimimamma päätti olla likaamatta omia käsiään ja palkkasi vieraan tekemään tuhmat työt.- toisilla paremmin
On ollu ankea lapsuu sulla.
- maahanmuuttajat
toisilla paremmin kirjoitti:
On ollu ankea lapsuu sulla.
ovat sitten sinulle rakkaita niin kuin sinä olet ollut perheellesi. He ovat sinulle siis kuin siskoja ja veljiä. On se hyvä että joku ymmärtää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163471
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit212392En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321965- 181881
- 821868
- 261592
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361427Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334