Uuden paskan myyjät

Mitä järkeä on kipata kirpputoreille tätä kiinassa tuotettua paskaa törkyhinnoin? Jotain muovilelua tyyliin 7.50 euroa kappale, kun kiinassa samaa roinaa saa varmaankin 10 sentillä kappaleelta. Heheh. Kaikkein paras oli kerran kun yksi kokonainen pöytä oli täynnä jotain värikästä sekundakenkää.
2309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En nyt sanoisi niinkään, ostin nimittäin kirpulta kengät (uudet 10e kiinalaiset) kävin city-marketissa,jossa samat virsut alennuksessa hintaan 22e. Suuri kirppukauppiaalle, joka ei paljoa välistä vie. Kyllä tänä päivänä kannattaa tarkkaan katsoa mistä mitäkin ostaa. Kiinasta se sittarinkin kama tulee.

Äänestä
  • 80% maailman kulutustavarasta tulee kiinasta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jopparit vessanpönttöön kirjoitti:

Mitä järkeä on kipata kirpputoreille tätä kiinassa tuotettua paskaa törkyhinnoin? Jotain muovilelua tyyliin 7.50 euroa kappale, kun kiinassa samaa roinaa saa varmaankin 10 sentillä kappaleelta. Heheh. Kaikkein paras oli kerran kun yksi kokonainen pöytä oli täynnä jotain värikästä sekundakenkää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu