"Big Brother -talon toistaiseksi vanhin asukas, joensuulainen Terttu Mujunen, 61, on Juha Valjakkalan täti, kertoo 7 Päivää -lehti. Åmselen kolmoismurhasta yli 20 vuoden tuomion istunut Valjakkala, 44, vapautui vankilasta viime helmikuussa. Nykyään hänet tunnetaan nimellä Nikita Fouganthine".
http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_maakunta/joensuulainen_bbterttu_on_valjakkalan_täti_5538410.html
Katselin Subilta viime BB-jakson. Ei voi muuta sanoa, että kyllä siinä tätini häpäisi itsensä.
Fouganthine huomauttaa kuitenkin lehdelle, että tuskinpa Terttu Mujunenkaan ylpeilee hänellä.
http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_maakunta/joensuulainen_bbterttu_on_valjakkalan_täti_5538410.html
Katselin Subilta viime BB-jakson. Ei voi muuta sanoa, että kyllä siinä tätini häpäisi itsensä.
Fouganthine huomauttaa kuitenkin lehdelle, että tuskinpa Terttu Mujunenkaan ylpeilee hänellä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Valjakkala on murhaaja-sankari joka saa pillua, rahaa ja julkisuutta.
pikku poikia kiinnostaa,,,? HÄ ?
vastaa----------- jos osaat edes laskea eniron yhteenlaskuja ?---epäilen ---
mutta ethän sinä sitä tajua.
Tää poliisisurmaaja (mikä lie Steen Kristensen, no joku tanskalainen oli) joka ampui poliisit kadulle, sai kiven sisään valtaisasti ihailijapoistia. Naisilta.
oli se apollon työkalu-pakki tässä 2 viikkoa sitten !
Nyky-pennut ihannoi aivan vääriä kuvia !
polkisivat vain niitä mopojaan ja antaisivat sen muun " polkemisen " TOSIMIESTEN "hoidettavaksi !
En ymmärrä miksi lehdet ovat siitä murhaajasta niin kiinnostuneita. Onko Suomessa todellakin niin vähän uutisoitavia asioita että murhaajasta pitää tehdä julkkis ja myydä lehtiä sillä? Sairasta on. Ei tule enää tähän talouteen seiskaa.
Jos se siis on edes sukua eikä juha keksinyt vain jotain saadakseen haastattelusta rahaa.
Vähän kuin ruotsissa asuva suomalainen "kari" joka antoi tv4:lle tunnin haastattelun palmen murhasta hyvään hintaan. Tv4 ehti sen julkaisemaan ennen lähteiden tarkastamista joissa selvisi että koko juttu oli puppua ja "kari" piripäissään höpisi jotain rahan eteen..