Iltapäivän

Se, joka huutaa kovimmin, on yleensä kasan alimmainen.
479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ihan hiljaa, kun solisluu katkesi kasan alla. Vasta käsityötunnilla asia selvisi, kun en pystynyt ompelemaan.

Äänestä
  • maata, sitä ei enää valmisteta.

    Äänestä

  • ostaa kirjoitti:

    maata, sitä ei enää valmisteta.

    "Kuusen latvaan pääsee kahdella tavalla, joko
    kiipeämällä tai sitten istumalla kävyn päälle"

    Äänestä

  • ostaa kirjoitti:

    maata, sitä ei enää valmisteta.

    ostan mieluiten vokaalin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2 aforismi kirjoitti:

Se, joka huutaa kovimmin, on yleensä kasan alimmainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu