Pesonen kunnossa, Pyörälä huilaa.

Juu elikkäs Janne Pesonen on pelikunnossa ja Mika Pyörälä huilaa ainakin tämän pelin. Muukkonen ei ole kuulemma vielä tehnyt lopullista päätöstä Pyörälän suhteen.
3371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tenkrat pelaa joten eiköhän tämän illan peli hoidu. Toivotaan että pahin ähky on Jokereilta ohi.

Äänestä

Nyt kun pyörälä "saa" lisää penalttia, niin eikös jokkerien Klen Metropolitan vai mikä ny lie onkaa ole oikeutettu lisä huiliin? Fiksua touhua kun pleijarit alkaa niin aletaan telomaan vastustajia!
Ipan Timo "Tinke" Peltomaa takalasi törkeästi selästä (puhtaasti Aamulehden mukaan) Toni Söderhomia. Vit.. kaikille pitäisi antaa 3 peliä penalttia niin loppuisi tälläiset.
Niin ja Jere "Kiip jour hed ap, aim päk" Karalahti saattaa niitata tänään jonkun tupsukorvan jäälle nukkuun...

Miettikääpä sitä!

Äänestä
  • koska Pesonen pystyy tänään pelaamaan (onneksi).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Freak kirjoitti:

Juu elikkäs Janne Pesonen on pelikunnossa ja Mika Pyörälä huilaa ainakin tämän pelin. Muukkonen ei ole kuulemma vielä tehnyt lopullista päätöstä Pyörälän suhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu