Ilkka Kanerva oli Neuvostoliiton hyvä ystävä

Kanerva oli vielä 1980-luvulla vakiovieras Neuvostoliiton suurlähetystössä Tehtaankadulla. Siellä hän ilmiantoi ns. neuvostovastaisia kokoomuslaisia venäläisille. Kanervan oli aivan rähmällään Neuvostoliiton edessä. On olevinaan porvaria vaikka vehkeili vieraan vallan kommunistien kanssa. Uskomatonta että tuollaista miestä turkulaiset ovat vuosikymmeniä äänestäneet eduskuntaa!
3151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ike on hyvä seuramies, ei turkulaisia pikkuasiat häiritse, nuoruuden vallattomuuksia, se oli silloin maan tapa. Sitäpaitsi kaikki porvarit olivat siihen aikaan Neuvostoliiton ystäviä.

Äänestä
  • Porvarit ovat ihan kenen tahansa ystäviä jos siitä on heille jotain hyötyä.
    Kiina tai pohjois-Korea ihan sama.
    Jos vaan vähän bisneksenpoikasta on tiedossa ihmisoikeudet ja nuut hömpötykset ei paljon paina.

    Äänestä

Tämä konkkfirma Nova Group myös osallistui Ilkka Kanervan viikkoja kestäneisiin 60-vuotisbailuihin. Tavallista karvahattukansaa ei näihin juhliin kutsuttu, vaikka tämän Nova Groupin konkkavelat kaatuvat myös karvahattukansan maksettavaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuus ei aina miellytä kirjoitti:

Kanerva oli vielä 1980-luvulla vakiovieras Neuvostoliiton suurlähetystössä Tehtaankadulla. Siellä hän ilmiantoi ns. neuvostovastaisia kokoomuslaisia venäläisille. Kanervan oli aivan rähmällään Neuvostoliiton edessä. On olevinaan porvaria vaikka vehkeili vieraan vallan kommunistien kanssa. Uskomatonta että tuollaista miestä turkulaiset ovat vuosikymmeniä äänestäneet eduskuntaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu