MInusta on aika säälittävää kun ihmise t ovat nähneet sormusten herra elokuvat ja seuraavana päivänä julistautuvat faneiksi. Minun mielestä elokuva on säälittävä tekele.
Suurin osa ihmisistä ei edes ollut kuullut Sormusten herrasta tai tolkkienistä ennen kuin elokuva tuli!
Hävetkää peelo masterit!
aarg...
6
441
Vastaukset
- höpötti
minusta ei ole yhtään vähempää fani, jos on lukenut kirjan vasta elokuvan tuoman julkisuuden myötä. mitä pahaa siinä on? ja kai olet kuullut sellaisesta kuin rakkautta ensi silmäyksellä?:]
- Dame Edna
Nimenomaan! Ne rupeaa faneiks vaa koska niiden mielest maailman komeimmat näyttelijät on siinä elokuvassa. Mut ei sit esim tiedä mikä on Istari?
Kaikki on just tollasii pinnallisii.- Musta Nuoli
Pinnallisia ihmisiä ovat ne henkilöt jotka katsovat asiakseen nostaa itsensä muiden yläpuolelle. Sinä ehkä tiedät mitä (ei mikä) ovat Istari, mutta sinä et osaa kirjoittaa suomea oikein.
Tällä periaatteella minä olen maailman syvällisin, koska olen lukenut kirjat kolmattakymmenettä kertaa, ja hyllystä löytyy Tolkienin tuotannon valtaosa sekä suomeksi että englanniksi. - Dame Edna
Musta Nuoli kirjoitti:
Pinnallisia ihmisiä ovat ne henkilöt jotka katsovat asiakseen nostaa itsensä muiden yläpuolelle. Sinä ehkä tiedät mitä (ei mikä) ovat Istari, mutta sinä et osaa kirjoittaa suomea oikein.
Tällä periaatteella minä olen maailman syvällisin, koska olen lukenut kirjat kolmattakymmenettä kertaa, ja hyllystä löytyy Tolkienin tuotannon valtaosa sekä suomeksi että englanniksi.So what? Minulla onkin lukihöiriö niin en osaa kirjottaa suomea oikein. Eikä kirjoitustaito liity mitenkään minun viisauteeni. Pöhkö!
- Galabriel
minä itse olen lukenut Silmarillionin,Seppä ja Satumaa-kirjan,Maamies ja Lohikäärme-kirjan,Hobitti,eli sinne ja takaisin-kirjan ja Kuniinkaan Paluun!!
Todellinen fanius lähti minulla käyntiin Kuniinkaan Paluu-kirjan jälkeen.Lisäksi Hobitti teki minusta fanin!! oikeastaan olen enemmänkin Tolkien-fani..
mutta niiden elokuvien jälkeen miljoonat ihmiset ovat ihastuneet tarinaan!! ja sehän on sama asia kuin olisi Tolkien-fani,sillä Keski-Maa on Tolkienin luoma,ja koko tarinan juonikin!!
Revi siitä... - Evenstar
Juu mä en oo peelo-masteri enkä häpeä mitään. Mä oon lukenut Kirjan, Roverandomin, Maamies ja Lohikäärme ja Hobitin ja sitten se joku Satumaa hommeli. Ennen elokuvaa. Silmarillionia luen tällä hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 694387
- 664042
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1173872SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763215- 863152
- 632397
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.621796SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2171272Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1281253Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411235