PaperiRaha Syntiä Kristityille..

Todiste:

Raamattu sanoo yksiselitteisesti että koron kiskonta on vastoin Jumalan tahtoa ja siksi vie henkilön helvettiin, ja varmaan yhteiskunnankin...

Miksi sitten kristityt pitävät kynsin ja hampain kiinni valuutasta jonka pankki laskee liikkeelle korollisena velkana. Kaikki maailman valuutat ovat nykyään tällaisia, Euro jaUSD mukaanlukien. Tutustu kristityn totuustaistelijan menetelmiin muuttaa materialististen kristittyjen hullua raamatun vastaista asennetta korkorahaan:

http://silverstockreport.com/2009/jhmint.html

7

534

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeshuan opetuslapsut

      En tiedä onko syntiä, mutta ainakin Dollarin inflaatio on ollut viimeaikoina kova, ja fiksusti tekivät ne amerikkalaiset jotka sijoittivat kultaan.

    • Kirjoittelija2

      Koronkiskonta tarkoittaa julkista korkokantaa huomattavasti suuremman koron perimistä lainansaajalta. Pankit eivät syyllisty koronkiskontaan.

      • 545456254

        edes ole ensimmäinen (etkä viimeinenkään) uskova, joka on pakotettu vääntämään raamattunsa mieleisekseen.


    • Chloe on minun oma nikkini

      Silverstock -juttu on taas yhden nokkelan amerikkalaisen, Jason Hommelin tapa rahastaatietämättömiä ja pelokkaita ihmisiä käyttämällä raamattua apunaan. Viattomasta ulkonäöstään huolimatta hän on aikamoinen tekopyhä veijari ja juonittelija.

    • Chloe on minun oma nikkini

      Missä kohtaa raamatussa puhutaan paperirahasta? Eihän paperirahan käyttäminen maksuvälineenä ole yhtä kuin koronkiskonta. Kiskureitakin löytyy pilvin pimein mutta tavallista kristittyä ei saa syyllistää tästäkin asiasta. Raha nykyisessä muodossaan kuuluu " yhteiskuntasopimukseen" . Hanki sinä Jason Hommelilta hopeakolikoita (saako niitä häneltä nimellisarvolla?) ja koeta hoitaa niillä asiasi. Eipä taida onnistua. Lain noudattaminen ei ole synti.

    • vghujgjugvf
      • 1947

        Ei raha yksin väärää ole, vaan se, miten siihen suhtautuu. Onko sydän kiinni maallisessa vai onko tärkeämpää seurata Jeesusta? Se tie on kaita, mikä vie perille.
        Kuitenkin on ollut rikkaitakin, kuten Job. Silti raha ei häntä hallinnut. Sanan mukaan on annettava omastaan tarvitsevalle. Ei pakosta, vaan halulla. On myös kymmenysten antamisen ohjeet. Eli kymmenesosa tuloista papistolle, nykyisin seurakunnalle. He järjestivät apua tarvitseville, diakoniatyö on sitä perua.
        Tietyllä tavalla oikeuslaitos ja sairaanhoito ovat myös perua noista ohjeista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      127
      1279
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      80
      1164
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      641
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      588
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      20
      553
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      523
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      495
    8. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      469
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      462
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      17
      460
    Aihe