Te olette maan suola.Mutta jos suola menettää makunsa,millä se saadaan suolaiseksi? Ei se kelpaa enää mihinkään:se heitetään menemään, ja ihmiset tallaavat sen jalkoihinsa."...Niin kuin suola antaa maun ruokaan,niin me ollaan maan suola..Evankeliumi on ilonsanoma,pidetään sitä esillä,jotta ihmiset ihmettelisivät mikä on toivomme,ja voimme vastata heille,että Jeesus Kristus on tie,totuus ja elämä.
Rauhaa.
4
137
Vastaukset
On se kun ei osallistu väitelyyn,ja laittaa sanaa,,niin ei tarvitse odottaa mitään kommentia,18 kertaa on vilkastu...niin toi paikka on mat.5:13...no siunausta veljille ja siskoille....Jeesus on tärkein kuitenki,ei oma eko..
- pehmpappa
toiset (enemmistö) ihmisistä kiinnostuu vain auttamattomasti - siis - liian myöhään:
http://video.google.com/videoplay?docid=-6590516484582845025#
Anteeksi etten ole huomannut viestiäsi ajemmin! Olet tärkeän asian huomioinut tuossa, jos suola käy mauttomaksi, niin miten se saadaan suolaiseksi? Evangeliumia pitää julistaa edelleen, sillä maailma on eksytyksiä täynnä. Valitettavasti tälläkin palstaal eksyttäjiä on, joten on ilo huomata että sinäkin kylvät uskon siementä tälle palstalle! Olet tärkeällä asialla, jatka rohkeesti vaan.
Siunausta sinulle!
Ps: Heitä S-postilla kuulumisia sieltä!Siunausta sinulle..olen niin monessa foorumissa mukana..ettei tänne jouda kirjoittamaan,,mutta laitetaan tännekin joskus siementä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site645941Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714795Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto474384SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502473Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352379Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat442108Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41469En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131239
