Osa hommalaisista siirtyi jo "vapauspuolueeseen", koska tyytymättömiä Mäki-Ketelään ja Keroseen. www.vapauspuolue.fi
Muutos2011 hajosi
wapausp.
6205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kävin linkissä. Vapauspuolueella hyvä ohjelma!
Vapauspuolueeseen otetaan aitoja suomalaisia jäseniä,maa on asutettava suomalaisilla,eikä muilla kansalaisilla.
Vapauspuolue ajaa todellakin köyhien asiaa,työttöminen,sekä on maahanmuuttokriittisempi,kuin HOMMA 2011!
Kohta puolue on rekisteröity,sitten kerätään 5000 nimeä ja ollaan 2011 kansanedustaja vaaleissa mukana aidosti,eikä me pelata raveja,eikä kehuta katolilaista kirkkoa,vaikka me tunnustamme kristinuskon!
jäsen itäisestä-suomesta
pelaa ja kehu edes jotakin! Vai oottako ihan tyhjäntoimittajia?
Hyvä jos nyt edes 50 nimeä saatte kasaan. Sen verran lapsellinen, typerä ja paska on tuo teidän ohjelmanne. Sitä vouhkataan suomalaisuudella eikä edes suomen kielioppia osata.
Menisitte johonkin oikeisiin töihin. Vaikka lapiohommiin.
Vapauspuolue on vain muutospuolueen kopioija, nyt varastivat jo Joutsenen.
jo ajat sitten parhaita paloja omaan ohjelmanraakileeseensa. Eivät kyllä näemmä ymmärrä yhtään, mistä suorassa demokratiassa on kyse. Pellejä koko porukka.