tukehtua kymmenen uutisissa, pääsi nyt kadehtimaan keskustan risteilyäkin, on siinä kokomustalla hommaa keskustaa kytätä, ei huvita enää kanavaa avata aamuisinkaan, kilvan huudetaan keskustaa, koko uutiset valjastettu keskustan haukkumiseen, pitäkää kanavanne, ei enää avata.
mtv 3:n Timo Haapala meinasi
liisukkalainen
6148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
*Ittepäisten Lakeuren Körtti-Kepulaasten Aviisi - ILKKA pääkirjoitus 10.2.-94:
“Suomesta ei tule EU:n jäsentä”
saat siitä apua koklip kollouteesi.
Ilkka ja Keskisyöpäläinen ovat hyviä. Käyn kirjastossa lukemassa niitä. Se auttaa ymmärtämään kepun ja kepulaisten sielunolemusta.
Ilkka ei ole kirjoittanut mitään oleellistä NovaGroupin, Kehittyvien maakuntien Suomi ry:n, Kuntien eläkevakuutuksen ( Rahojen antaja oli Markku Kauppinen, entinen Keskustan kansanedustaja), puheenjohtaja Matti Vanhasen, puoluesihteeri Jarmo Korhosen ja kovan luokan talousrikollisten Arto Merisalmen ja kumppaneiden rahan kierrätyksestä ja Keskustalle siitä tulevasta (rikollisesta) hyödydtä.
Matti Vanhanen ja Jarmo Korhonen ovat toistuvasti törkeästi valehdelleet jokaisen esille tulleen asian lähtien KMS:n perustamisesta. KuMpikaan näistä keskustaneroista ei tiennyt missä KMS perustettiin ja ketkä sen perustivat. Sitten kaverusten muisti palasi kun oli pakko. KMS perustettiin PUOLUESIHTEERI Korhosen TYÖHUONEESSA.
Vanhanen ja Korhonen kielsivät tavanneensa Arto Merisalmea ja Tapani Ylisaunamäkeä, Markku Kauppisesta puhumattakaan. Sitten muisti palasi pätkittäin ja väärennetyille tositteille löytyi hyvä selitys. No se selitys oli väärä, kuten Sirkka-Liisa Anttilan vala oikeudessa.
Ketään muita ei voi pitää niin kaukana totuudesta, kuin ILKKA PITÄÄ ETELÄ-POHJANMAAN KEPULAISIA.
lehti joka menestyy. Ilkka on ottanut suojiinsa huonosti menestyvät kokoomuslehdet (mm. aamulehti, iltalehti ja kauppalehti) taisi tehdä tyhmät kaupat. Ilkka on asialehti eikä mikään haukkulehti. Ilkka pärjää asiallisuudella, nämä muut yrittää juoruamalla.
vahto juoksi suupilistä on kun se sai sanoa keskustan nime huomasin..huomio huomio.keskusta myi tällä puliulle vain seminaari lippuja.toisin sanoen mitäs osti.ei se ny kepun vika oo jos joku haluaa sivistyä seminaaris.
MTV3 uutisten tarkoitus vain viedä huomio MTV3:n omasta puolueesta, joka on kokoomus. Yritetään häivyttää kokoomuksen vaaliraha-asiat.