KEPUN KONKURSSI HÄÄMÖTTÄÄ!!!

Hah hahhahaaaaa ... kepun konkurssi on lähellä. Kepulla ei ole varaa maksaa takaisin.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/09/956426
9137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ilkka Kanerva oli aikoinaan kommunisteja ja k-kepulaisiakin innokkaampi Neuvostoliiton ystävä. Lisäksi hän on aina ollut kepun ja kokoomuksen yhteistyön lämmin kannattaja. On siis täysin ymmärrettävää, että hän on ollut Arto Merisalon erittäin hyvä ystävä.

Äänestä
  • Eino Uusitalo (kepu):
    "Olisi syytä harkita, että välirauhan solmimispäivä 19. syyskuuta muodostettaisiin itsenäisyyspäivän eli joulukuun kuudennen päivän rinnalle toiseksi kansalliseksi merkkipäiväksemme, toisen tasavallan itsenäisyyspäiväksi."

    Äänestä

  • Otsikossa hymiö kirjoitti:

    Eino Uusitalo (kepu):
    "Olisi syytä harkita, että välirauhan solmimispäivä 19. syyskuuta muodostettaisiin itsenäisyyspäivän eli joulukuun kuudennen päivän rinnalle toiseksi kansalliseksi merkkipäiväksemme, toisen tasavallan itsenäisyyspäiväksi."

    Keskustan tapaan. Tässä yhdistyy syvä keskustalainen Isänmaallisuus, sellainen mitä muualla sanotaan Isänmaan petturuudeksi.
    Ei ole sattuma, että Uutta Itsenäisyypäivää esittää nimen omaan Etelä-Pohjanmaan keskustalainen kansanedustaja.

    Äänestä

On ne pellejä! Taas Matti pääsee käräjille ;o)
Miten voi odottaa että tuollaiset pystyisivät hoitamaan valtion omaisuutta kun omatkin rahat täytyy kerjätä.
Saako ne palkkaa siltä ajalta kun istuvat oikleudessa???
Veronmaksajien rahojen tuhlausta!

Äänestä

rahhoo on, mutta punikkipesänhoitajan määräyksestä ei makseta.

Äänestä
  • ei keppanapuolue ole vasemmistopuolue, otapaas nyt selvää hiukan ennekuin kirjottelet mitään..

    Äänestä

ei ainakaan vielä ole edes käsitelty tuotapalautusasiaa. Taitaa joku nyt vähän turhan aikaisn riekkua. Puna-tv tietenkin.Hahahah

Äänestä

Puoluetukea maksetaan 90.000 euroa vuodessa kansanedustajaa kohden, kun korkurssipesän vaatimus kepulta on 100.800 euroa. Kepu, jolla on 51 kansanedustajaa, joutuisi näin ollena maksamaan vain noin 1/50 meiltä veronmaksajilta joka vuosi saamastaan tuesta. Tuollainen summa on helppo panna sivuun vaikka ensi vuoden puoluetuesta.

Yhteiskunta pitää puoluetuen avulla eduskuntapuolueista niin hyvän huolen, etteivät ne konkurssiin mene. Ilman eduskuntapaikkoja olevat puolueet ovat eri asia.

Neljässä vuodessa yksi kansanedustaja tienaa puolueensa kassaan 360.000 euroa. Sitä taustaa vastaan ymmärtää, että jokainen kansanedustajapaikka kiinnostaa puolueita. Voittoa varmasti jäisi, vaikka rahan antajan kanssa sovittaisiinkin, että "avustus" maksetaan takaisin seuraavan vaalikauden aikana.

Siitä huolimatta seuraavat eduskuntavaalit käytänee ilman firmojen ja ay-liikkeen rahallista tukea.

Äänestä

tuollaisille rahoja, kuin tämä mies oli joka televisiossa esiintyi, oli yhtä epäluotettavan näköinen kuin setä adkadia, alias Timo Haapala, joka näyttää olevan aivan pois tolaltaan. Onko 3: mos TV: llä joku hätätila tai mitä siellä ei ole enää kunnon ohjelmia, aamu Tv :kin yhtä hömppää, alas on mennyt touhu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veronmaksaja2 kirjoitti:

Hah hahhahaaaaa ... kepun konkurssi on lähellä. Kepulla ei ole varaa maksaa takaisin.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/09/956426

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu