Pikkumies Ike Kanerva, joka ei ole saanut elämässään, eikä politiikassa juuri mitään aikaan, paitsi on osoittanut kiinnostusta suttuisen blondin "puutarhan" hoidosta jäi kiinni valheesta.
Hän neuvotteli Nova Groupin nykyisen ja ex rikollisen Merisalon kanssa synttäreittensä kustantamisesta. Aiemmin hän ei ollut tietävinään mistä rahat tähän sairaaseen synttaripröystäilyyn olivat tulleet.
Nyt kävi käry ja todella nolo sellainen.
Kanerva on muka lahjoittanut hyväntekeväisyyteen vastaavan summan, mutta kuittia tämä testaripelle ei ole kuitenkaan ko. "lahjoituksesta" esittänyt, vaikka sitä on esiin vaadittu.
Nyt tuohon "lahjoitukseen"" ei enää usko kukaan älyissään oleva. Ei voi kuin ihmetellä, että tällaisia valehtelevia kansaedustajia pesii eduskunnassa.
Tiura on toinen valehtelija, joka ei päässyt omin pois Thaimaasta ja ruikutti matkarahaa samalta taholta. Myös Tolppa- Salen muisti pätkii ja samoin Vanhasen. Luulisi noin hyvään asemaan yhteiskunnassa päässeillä olevan edes sen verran älliä päässään, että kertoisivat totuuden heti, eikä vasta sen jälkeen kun pakko se tehdä.
Poliitikkojen valheet!
3
143
Vastaukset
- Utsija
Saikohan Ile pesää blondilta, vai kinusiko turhaan?
- Aatteleppaite
tyynni puolueeesta riippumatta.
- eeehhh
Edelleen odotellaan vasemmistopuolueiden vaalirahoitusten julkistamista. Ja odotetaan, odotetaan, odotetaan... Tuskin monikaan nuori, opiskeluaikoinaan kesä- ja viikonlopputöitä tehnyt haluaa rahoittaa Urpiaisen marttakerhoa. ÄLKÄÄ SAATANASSA LIITTYKÖ AMMATTILIITTOIHIN!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263328
- 771640
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa801149Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1461086- 45951
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.46904Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe178895- 61892
- 42846
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis139785