Tarja Kaarina Halonen. http://fi.wikipedia.org/wiki/Tarja_Halonen
Paras Suomen presidentti
Kunnia hänelle
12118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Parhaan presidentin- palkintoa
Antaisin sen Kekkoselle, enkä millekkään pitkänokalle
ehkä aikaansaamattomin ja mitättömin pressa joka meillä on ollut. Mitähän parasta hänestä löytyy, ehkä se ettei hän juurikaan puutu mihinkään oikeisiin asioihin.
Kyllä Halonen on siellä kärkipäässä pressanvertailussa.Inhimillisyys on se Halosen paras ominaisuus.
Ylivoimaisesti surkeimmat pressat Suomessa ovat sitten olleet Ryti ja marski.Heidän näytöt puhuvat puolestaan.Mokomat Suomen myyjät.
Ryti ja Marski pitivät meidät poissa sosialismuksen surkeudesta ja Urho I taas oli riittävän savolainen juuriltaan jotta pystyi puhumaan meidät eroon Moskovan machojen syleilystä. Myös Koiviston mietiskelevä tyyli oli osin kohdallaan vaikka hän hieman liioitteli varovaisuudessa ainakin balttien kohdalla.
Saksan vasalliahan Ryti yritti Suomesta väkisin tehdä.Jos vain saksa olisi voittanut toisen maailmansodan.Niin itsenäinen maa nimeltä Suomi olisi samantien lakannut olemasta.
Onneksi vain ei Saksa voittanut tuota toista maailmansotaa.Suomikin sai tällöin pitää itsenäisyytensä.
Neuvostoliittohan ei riistänyt Suomelta itsenäisyyttä vaikka sillä olisi ollut siihen mahdollisuus.
että jos jossia ei olisi niin lehmätkin lentäisivät.
Mikähän historiankirja se kertoo miten Suomi makaisi jos asiat eivät olisi kuten ovat Saksan suhteen. Neuvostoliitosta tiedämme miten se käsitteli alusmaitaan sodan jälkeen mutta Saksasta emme ja olisiko Suomi edes ollut alusmaa, olimmehan me monen täällä esiintyvän nimimerkin mukaan liittolaisia ja kavereita.
Kekkonen paras ja sotarikollinen Ryti surkein.
ollut sotarikollinen vaikka Moskovan käskystä ja vaatimuksesta tuomittiin mutta setä on ymmärtämätön, eihän sitä muuten kommunistiksi pääsisikään, lainatakseni erään komissaarion tyyliä. Tuomio perustui jälkeenpäin säädettyyn lakiin joten se ei voi olla oikea laki. Vastaavan lain perusteella olisi Stalinkin pitänyt tuomita esikuntineen. Ei voittajan puolella oleminen todellisuudessa mitään pyhitä.
Kyllä rikoksen pitää perustua jo rikoksentekohetkellä maassa voimassa olevaan lakiin.
...paras pääsihteeri. Se pisti suomikommareita eniten kylmäksi. Koko maailmassa.
Onko Stalin myös sedän suokkari?
hän oli ainutlaatuinen sotarikollinen aloittaessaan punakapinan ja saattaessa kuolemaan suomalaisia.
valitettavasti ei ollut pressa, mutta julistivat dikraattoriksi
Täysin suomalainen tuomioistuinhan tuomitsi aikoinaan nämä kaikki suomalaiset sotarikolliset.
Ei ollut minkään ulkovallan edeustajia tuomitsemassa näitä suomalaisia sotarikollisia.
Vain pelkästään suomalaisia.
haluavat rikolliset sitä tai ei.