Homoparaati peruttiin Serbiassa

http://news.yahoo.com/s/ap/eu_serbia_gay_pride

Hienoa! Toivottavasti Suomessakin edistyttäisiin tässä asiassa.
4107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Helsingin viimekesän paraati oli menestys.

Äänestä

Mikä helvetin hyöty siitä on sinulle, että jotkut ihmiset eivät saa samoja oikeuksia kuin sinä?
En ole koskaan tajunnut sitä että miten rasistit hyötyvät siitä että homo tai maahanmuuttaja on onneton.
En tarkoita nyt maahanmuuttajien elämistä valtionrahoilla, vaan sitä että miten hyödyt siitä kun toinen ihminen tuntee olonsa kurjaksi.

Äänestä
  • Koska homot ovat kuvottavia, sairaita ihmisiä. Siksi heille ei saa antaa samoja oikeuksia kuin terveille (heteroille).

    Äänestä

  • ........ kirjoitti:

    Koska homot ovat kuvottavia, sairaita ihmisiä. Siksi heille ei saa antaa samoja oikeuksia kuin terveille (heteroille).

    Vai pelkäätkö sisäistä homoasi? Itseään vastaan taistelu on kovaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


....... kirjoitti:

http://news.yahoo.com/s/ap/eu_serbia_gay_pride

Hienoa! Toivottavasti Suomessakin edistyttäisiin tässä asiassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu