http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1732807
Kova on hinku tulla Suomeen, kun jo rajan ali pitää yrittää. Onneksi Venäjän rajavartijat saivat paljastettua laittoman tunnelihankkeen.
Salakäytävä Venäjältä Suomeen
7
101
Vastaukset
- Naurajasi.
afkaanit pyrkivät täysin väärään maahan,pois paratiisista,miksi hä hä!
- Rohvessori?
Paratiisi? No te musut voitte noin olettaa, mutta me suomalaiset pidämme sitä persereikänä. Oletko siis persehomo?
- Al Faisal.
Rohvessori? kirjoitti:
Paratiisi? No te musut voitte noin olettaa, mutta me suomalaiset pidämme sitä persereikänä. Oletko siis persehomo?
Noin on.
- vaikka siellä on jenkkien viemä demokratia
Täytyyhän sen olla paratiisi koska siellä on yhdysvallan tukema ja korruptiovapaa hallitus. Mikä kommari sä oikeen oot. Siellä on nyt kaikki hyvin.
- mievuain
mitähän laki sanoo jos yrittää rajan ali tulla, vai onko rajalla rimaa? Mikä määrittää rajan? Jossain vaiheessahan se rajan on loputtava, kun mennään muuten toisellepuolelle palloa ja sitten ollaanki aika monta rajaa alitettu :)
- sju_
rajavartiolaissa puhutaan tosiaan rajan ylittämisestä. alittamisesta ei ole sanaakaan :)
- eri-mies
sju_ kirjoitti:
rajavartiolaissa puhutaan tosiaan rajan ylittämisestä. alittamisesta ei ole sanaakaan :)
Linkitäppä osa. Kiinnostaa hyvät valheetkin.
Käytävä ei ollut edes rajan alitse suunnitelu,
vaan Venäjän rajavyöhykkeellä. Ei kuulu
Suomelle tippaakaan. Venäjän rajavalvonta-
viranomaiset kuitenkin asiasta ilmoittivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823233
- 922925
- 532182
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201635- 191464
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..81437- 171431
Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein181375Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131341Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351305