Tärkeä tiedotus kansalaisille. Oikeutesi ovat uhattuna Suomen kansalainen.
http://www.nra.fi/media/NRA-News090920.html
Kiitos kun katsoit.
http://www.nra.fi/media/NRA-News090920.html
Kiitos kun katsoit.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suomessa pitää saada metsästää ja harrastaa ampumista vaikka ei kuuluisi mihinkään seuraan. Kotitarkastusksia ei pidä sallia, kun ei ole mitään syytä epäillä rikosta tai sairauden aiheuttamaa tarvetta tarkistaa aseiden säilytyksen asianmukaisuus.
Maailmalla ja Suomessa on tapahtunut ikäviä ampuma-aseisiin liittyen. Turvallisuutta pitäisi istua pohtimaan eikä hätiköiden kieltää hienoja asioita. Onko päättäjillä kykyä järkevään päätöksentekoon vai annetaanko mennä tunteella ja mennään siitä mistä aita on matalin!
Tosiasiassa käännetään huomio pois aselupien myöntäjistä / valvojista jotka ovat tyrineet lupien myöntämisissä ja poisotoissa. Kyllähän tuon tajuaa sokea Reettakin miten on käynyt ja tapahtunut.
Pelkkä tyhjä sivu? Vai johtuuko mainostenpoisto-ohjelmastani Ad Block?