Nytkin uudestisyntyneet heräävät uudistuneena uuteen päivään. Eilinen meni ja uudestisyntyneet eivät sitä muistele, vaikka sinä päivänä tapahtui kuinka paljon hyvää, tai tuli pahjoja asioita, sillä uudestisyntynyt uudistuu uuteen päivään ja tähän hetkeen ja iloitsee rauhallisella ilolla. Se on kokonaan Jumalan teko ihmiselle.
Uusi päivä taasen.
Uusi päivä
3126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tärkeintä onkin tietää ja tehdä Jumalan tahto.
kuolleitten Jumala vaan elävien Jumala. Jeesus ei luvannut opetuslastensa mennä edes hautaamaan kuollutta isäänsä, vaan sanoi, että antakaa kuolleiden haudata kuolleet ja näin erotti elävät ja kuolleet toisistaan. Jumalassa elävät vain elävät.
Elämisen taitoa pitää opetella. Jeesus antaa ohjeet miten elämästä tulee hyvä ja jos niitä ohjeita noudattaa paranee kaikesta, millä rikkoo elämää. Jumala loi vain terveyttä ja vaikka ihminen olisi miten rikki, niin uskovainen ihminen saa terveyden niillä terveysohjeilla mitä Jumala antaa.
Usko on valtava Jumalan anti ja sellainen lääke, että siltä ei jää mitään parantamatta.