Kotikatu = Salatut elämät

Vanha oli paree

Miks piti tämäkin sarja pilata. Kaipaan sitä aikaa kun Hannes oli vielä mukana. Sarjassa oli muutakin kuin nuorten juhlia ja avioeroja. Pertti oli ennen tiukka äijä joka piti asiat järjestyksessä. Nyt se juoksee jossain festareila. Jannesta ei enää muuta näytetä kuin sen yhden yön juttuja. Mauria näkee todella harvoin. Sitten nämä uudet nuoret on kuin kopoioita salkkareista. Olis pitäny tämän sarjan ennallaan eikä lähtenyt kopoimaan salkkareita. Muutoshan tuli heti kun käsikirjoittajat vaihtu. No eipä tartte tätäkään enää katsoa..

2

671

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12+12

      Hommahan lähti lapasesta heti, kun Salkkareita aiemmin tuottanut Marko Rauhala astui kehiin. Olen katsonut nyt syksyllä yhden lauantain kertausjakson ja se riitti. Vilkaisin tossa nopeasti telkku.comista mitä on luvassa tämän illan jaksolle ja totesin että kohdaltani förbi. Ei hajuakaan niistä rebekoista ja muista, joita roolisuorituksissa mainitaan.
      Oli kiva lösähtää lempparituoliin torstai-iltaisin katsomaan kunnon kotimaista "draamaa". Nyt se on täyttä saippuaa. Eniten säälin näyttelijöitä, joille sarja kuitenkin varmasti on merkittävä tulonlähde. Kaikkeen sitä leipänsä edestä joutuu. Ja Rauhalalle lycka till, heikolta näyttää.

      • Turkulainen2

        Olen seurannut Kotikatu ihan alusta asti, mutta nyt se loppui. Hahmoista tuli tuttuja ja niiden elämän kuvioita tuli seurattua, ilot ja surut.
        Tämä uusi sarja on aivan uusi tekele. Vanha ja laadukas Kotikatu on loppu. Nyt on kysymys uudesta, huonosta ohjelmasta. Hahmot on irvikuvia, tekee pahaa katsoa. Vuorosanat banaaleja, juoni kuin halvimmasta kioskikirjallisuudesta.
        Nyt jää torstaina aikaa vaikka lukea joku hyvä kirja. Miksi maksan tv-lupamaksun? En ainakaan nähdäkseni tämmöista ohjelmaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4899
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3840
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3611
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3279
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1961
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      185
      1833
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe