Ketkä hakivat III matkapapin toimeen? Eikö toimi pitänyt täyttää lokakuun alussa?
Hakiko kukaan?
epätietoisin
9427
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
laitoin paperit sisään, muttei mitään ole kuulunut....
Minusta maahanmuuttajiin suuntautuneisuutta korostetaan aivan turhaan. Venäläisillä on omat pappinsa, ja joilla ei ole, niin he osaavat suomena.
jos suomalaisnen menee ulkomaille, saa sitä kyllä opetella maan kielen. Ja jos jotain haluaa omalla kielellään, on se aivan itse järjestettävä. Tämä on taas jotain sitä jatkuvasti mainostettua lähimmäisenrakkautta ja meille ei itselle jää kuin luu käteen. Ja nyt joku käännynnäinen homoaktivisti tulee taas vouhottamaan lähimmäisenrakkaudesta.
Ja olen todella tyytyväinen näistä venäläisistä, kun osaavat itse tuoda oman kirkkonsa tänne eivätkä odota, että heille kaikki järjestetään.
Mahtaako Korhonen jatkaa sillä tuolla Helsingissä haetaan kolmannen papin sijaista? Mitä nämä homot tähän kuuluvat? Outoa
Korhonen ei ole ns kolmas pappi, vaan meni nyt Tapiolan kirkon papiksi. Ymmärtääkseni Helsingin srk:n ruotsinkielisen papin toimeen haetaan sijaista.
Kuka nyt haluaisi pilata elämänsä Siellä!
Kuka mahtoi olla "isä pitkäsääri" viime viikonloppuna Turun kirkossa?
Veikkaan isä Hierotheosta!
muutenkin niin paljon töitä ja toisaalta siihenkin hommaan tarvittaisiin kai koulutusta, erityisesti teologista