Jääköhän kohta lomalle?
Taitaa hermo pettää?
461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
puhtaat aseet ,puhdas omatunto!
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Vanhanen Nuorisosäätiön vaalituki ei tullut yhteiskunnan rahoista/113524960...
Rayltä saatu avustuksia ja asia on täysin selvä.
"minä olen maksanut tämän vasemman taskun rahoista ,oikeaan polvitaskuun olen laittanut RAYn avustukset.
Olen hyvin tarkka ,rahan ei ole menneet sekaisin"
Idiootti
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Vanhanen Nuorisosäätiön vaalituki ei tullut yhteiskunnan rahoista/113524960...
Vanhanen: Nuorisosäätiön vaalituki ei tullut yhteiskunnan rahoista
26.9.2009 17:38
A A
STT
Nuorisosäätiön antamat vaalituet eivät olleet yhteiskunnan säätiölle antamia rahoja, vaan poliitikkoja tuettiin säätiön muulla varallisuudella, pääministeri Matti Vanhanen (kesk) sanoi lauantaina. Vanhasen mukaan Nuorisosäätiöllä on itsenäistä, omaa tulopohjaa, jota se on käyttänyt.
Yleishyödyllinen, nuorille asuntoja rakentava ja vuokraava Nuorisosäätiö tuki Vanhasen vuoden 2006 presidentinvaalikampanjaa kaikkiaan 23 000 eurolla sekä esimerkiksi kansanedustaja Antti Kaikkosen (kesk) vaalikampanjoita useaan otteeseen. Järjestö saa tukea RAY:n lisäksi Valtion asuntorahastolta, ja siksi yhteiskunnan rahoja on pelätty valuneen vaalikampanjoihin.
Nuorisosäätiön toimitusjohtaja Seppo Pyykkönen on aiemmin kertonut, että poliitikoille annettu tukiraha tulee säätiön omistaman isännöintiyrityksen osingoista eikä vuokralaisilta.
Vanhanen on toiminut Nuorisosäätiössä pitkään: ensin hallituksen varapuheenjohtajana 1981–1997 ja hallituksen puheenjohtajana vuosina 1998–2003.