Pelkään USA:n hyökkäävän Suomeen. Me kun emme kuulu Venäjän suojeluvarjon alle ja USA on viimeisen 60 vuoden aikana hyökännyt 79 itsenäiseen valtioon.
Pelkään USA:n hyökkäävän Suomeen.
436432
17268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei hätää herra numeromerkki. On useita syitä joiden takia USA ei hyökkää:
1. Suomessa ei ole öljyä eikä maakaasua. Korkeintaan pieniä määriä tankeissa.
2. Talibaneja ei ole riittävästi invaasion perusteluiksi.
3. Tarjaa ei voi kuvitellakaan diktaattoriksi. Otteet ovat aivan päinvastaisia.
4. Suomi ei uhittele ulkomaita ydinaseilla, Areva ei saa sitä yhtäkään koskaan valmiiksi.
5. Täällä on niin hemmetin kylmä ettei Hummerit lähde käyntiin.
6. Naapurissa on iso ja mahtava Venäjä ja Jenkit ei voi sietää niitä.
7. Looginen hyökkäysreitti NATO-Norjan kautta on tukittu. Soittelin Aslakille ja Jounile, he lupasivat tukkia pohjoisrajan.
Keskutele hoitavan lääkärisi kanssa tästä pelostasi. Eiköhän siihen joku sopiva lääkitys löydy.
Jos niissä käytettäisiin moottorin lämmitintä? Tarkenisikohan se kuski?
EU:n ja Naton valtioita vastaan.
No tämähän niitä lääkkeitä kaipaa kun tuollaiseen uskoo!
Kun nyt maaperästämme löytyy tarpeeksi kirkkaitamineraaleja ja uraania, niin kyllä se tulee ne ryöstämään.
Minä pelkään, ettemme vain Häkäpäämiehen johdolla hyökkää USA:han, kuin Neuvostoliittoon aikoinaan. Saatamme saada vain torjuntatappion.
Houkutellaan USA:n meriväki Eestiin ja pussitetaan se Saarenmaalle ja ajetaan mereen! Sillä saa ratsuja ja ristejä puseron rintapieleen ja kerrottavaa poikasille.
Ruskettuneella pojalla menee nyt kaikki aika ja raha Afganistaniin ja Irakiin. Ei se ehdi nyt Suomeen.
"Sitten näin, että peto ja maailman kuninkaat sotajoukkoineen olivat kokoontuneet yhteen käydäkseen taisteluun ratsastajaa ja hänen sotajoukkoaan vastaan. Mutta peto otettiin kiinni, samoin väärä profeetta, joka pedon nimissä oli tehnyt tunnustekoja ja johtanut harhaan sen merkin ottaneet ja sen kuvaa kumartaneet ihmiset. Ne molemmat heitettiin elävinä tuliseen järveen rikinkatkuisten lieskojen keskelle."
ole rauhassa Herra on sinun kanssasi
Ny se voi hyökätäki ku sillä on nooppeli.
Tilastollinen todennäkäisyys sen puolesta, että juna tulee samasta suunnasta kuin ennenkin...
Mutta leikin päiten, ei sen väliä, kunhan muistavat tulla jossakin vaiheessa ilmasta alas tasaiselle tappelemaan. Täällä ei joka poika vaihda univormua halattiin heti, kun kuulee jeepin pörinää.
Suuret laivasto-osastot eivät Itämerelle mahdu. Maahanlaskujoukot olisivat vielä nykyisen rakenteen mallissa aivan kusessa. Pitäisi saada raskasta kalustoa divisioonien tarpeisiin uitettua maihin, mutta läntistä maarajaa ei ole kuin Lapin kairassa.
Ensin pitää hankkia Ruotsi, Norja ja Viro Suomenvastaiseen koalitioon. Luonnollisesti tuollaiset toimet saavat meidät tekemään defensiivisen offensiivin Slussenille, jonne olemme soluttaneet 60 vuoden ajan sissejämme.
UZZA hyökkää sinne heti huomena
Jo lakauttettu, kylmän sodan häviäjä neuvostoliitto uhkasi ottaa Suomen "suojeluvarjonsa" alle kolme kertaa ja joka kerta uhka torjuttiin. Amerikan Yhdysvaltoja sinun ei tule pelätä varsinkaan kun Suomi vuonna 2012 liittyyy NATOon ja saa todellisen ja turvallisen suojeluvarjon päällensä NATON toimesta.
Pelkotiloihisi voit pyytää lääkäriäsi lisäämään lääkeannostustasi, katsotaan josko kuvitelmat ja pelko katoaa.
Myös tieto vähentää pelkoa, nyt kun tiedät hieman enemmän, pelkosi vähenee ja lääkityskin tehoaa paremmin.
Älä sinä runkkumulkku leiki lääkäriä! Se on laitonta, vaikka kaltaisesi penikka kai on saanut yksinhuoltajaäidiltään aina "namut" poskeensa.
Lääkitys
lääkitys
lääkitys
et sitten ole 1980-luvun haagan ammattikoulun pihasta mitään muuta oppinut?
Lääkityksesi on nyt aivan pielessä. Aggressiivinen itkukohtauksesi kertoo sinulla olevan vakavia ongelmia erityisesti kasvatuksen välinpitämättömyydessä, äidin huolenpidon puutteessa ja huomiontarpeestasi.
http://faculty.biola.edu/paulp/nztabconts.47.pdf
"The outcomes of corporal punishment compared unfavorably with alternatives only when used too severely or as the primary disciplinary method. The optimal usage, called conditional spanking, led to better child outcomes than 10 of 13 disciplinary tactics, generally with 2- to 6-year-old children. This shows that the optimal use of nonabusive spanking is to enforce milder disciplinary tactics when children are defiant."
- Robert Larzelere, Ph.D.
Vastauksia: 15
Lukukertoja: 182
TEKSTIKOKO: font-sizefont-sizefont-size
Viestien esitystapa:
Älä sinä runkkumulkku leiki lääkäriä! Se on laitonta, vaikka kaltaisesi penikka kai on saanut yksinhuoltajaäidiltään aina "namut" poskeensa.
Lääkitys
lääkitys
lääkitys
et sitten ole 1980-luvun haagan ammattikoulun pihasta mitään muuta oppinut?
Yritit sitten kopioida kirjoitus-yritelmäsi uudestaan!!!
Tuliko vähän liikaa kopioitua