Kyllä tätä saatiin odottaakin, mutta tulihan se sieltä. Hyvää kannattaa aina odottaa!
Hyvästi hongakolistaja, hyvästi kepuketkut.
Hyvästi hongakolistaja, hyvästi kepuketkut.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vihdoin ollaan siinä tilanteessa, että poliisi tutkii ja totuus saadaan kaivettua esiin.
Vanhasen unelma olla pääministeri 50 vuotta ei toteudu...
kuultiin.
Missä on silminnäkijä?
Jos ei faktaa ala tulla pöytään. Näin on näreet!
Ei tämä lopu tähän, kukaan toimittaja ei lähde niin heikoilla liikkeelle, ellei faktaa löydy.
Iltalehti:
Lehti: Ylellä valaehtoinen lausunto
Tiistai 29.9.2009 klo 12.36
Ylellä on valaehtoinen lausunto Vanhasen talojupakasta Silminnäkijä-ohjelman nimettömältä lähteeltä, kertoo Ilta-Sanomat.
Lähde todistaa tarvittaessa oikeudessa.
Vanhanen -Yle 100-0
Tiedotustilaisuus meni kuten oli arvattavissa, Vanhanen veti Yle:n mustamaalauskampanjaa ns. "lättyyn" 100-0.
Oliskohan aika Ylessä vaihtaa porukka, ennen kuin ehtivät tehdä pysyviä vaurioita yhteiskuntaamme.
Ei kokenut toimittaja olisi lähtenyt heittämään apämääräisiä arvailuja - kyllä hänellä täytyy olla faktat ja todisteet. Miksi hän olisi lähtenyt suoraan ohjelmaan tuomaan jotain isoja faktatodisteita. Ei niitä tuollaisessa kuhinassa voi käydä läpi.
Ohjelmaa odotellessa keskittyisin miettimään paljon suurempaa asiaa: miten Vanhanen ja Kaikkonen voivat osoittaa itse itselleen suuria avustuksia säätiöstä, jolla ei pitäisi olla mitään tekemistä politiikan/kepun kanssa?
KRP:lle lisää tutkittavaa? Oikeusoppineet ainakin ovat ilmaisseet ihmetyksensä tuolaisista rahavirtojen ohjailuista.