Onko anteeksi pyyntöjen aika Vanhaselta??????????????
Onko aika pyyttää ANTEEKSI
VANHASELTA
22117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
anteeksi jo olet siltä pyytämässä ja minkähän takia? Nuoletko hänen persettäänki?
Vaan yle ei todistanut että Vanhanen on tehnyt mitään rikollista, Silloin täällä jahdataan väärää miestä. Jos olen johdettu harhaan ylen ohjelmalla , lehtitiedoilla ja olen kirjoitellut kovin sanoin Pääministeristä niin silloin velvollisuuteni on pyytää häneltä anteeksi, mutta jos hän on tehnyt niin kuin on tiedotusvälineissä kerrottu niin saa syödä hatullisen p.................
Todisteet on jo annettu rikospoliisille. Vanhasen tiedotustilaisuus oli taas vain mainoskikka, mikä kääntyi itseään vastaan.
"Kyllä niistä pitäisi olla lasku lähetty"...joopa joo
Oli vain sattuma, että se tuli ulos juuri nyt, kun Kepu on jäänyt kaikista muistakin konnuuksista kiinni!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1735461
Oli sitäpsaitsi ketku temppu vaatia yleltä selitystä, kun heitä ei ollut edes kutsuttu paikalle!
Vanhanen on umpikiero!
anteeksi että täällä palstoilla kymmenet muut, kuin minä ihminen, solvaavat sinua jatkuvasti. Mielestäni et ole mikään Veivikaula tai Olkikinttu tai pekkarisen tupeeseen kompastuva Notkonakki. Olet suoraselkäinen, pystyssä pysyvä, suomalainen esikuva miehisestä miehestä, jota niukka ravinto, perunat ja kasvikset ilman valkosipulia kannattelevat yhä parempiin suorituksiin maamme etujen puolesta. Ilman sinunlaistasi Ikean ihmettä, kyseisen kaupan kassalla, emme tietäisi että arjestakin voi löytää ruususen ilman piikkejä suvunjatkamislihassa. Olet antanut kasvot porekylvylle poskihoidolla ja ilman. Olet omin valtavin hartioin rakentanut suomalaiselle perusperheelle valtavan huushollin, jossa takkatulen lämmössä olet paaponut ex-vaimosi kanssa ja ilman, Ruususen kanssa ja ilman, erittäin rakkaita perhearvoja, joita ilman me suomalaiset emme koskaan voi menestyä ja kokea pikarakkautta ja takkatulen lämpöä. Ne kannattelevat meitä vaikka toisen aitoa syliä ei ole lähelläkään päivittäin. samaan aikaan olet tekstiviesteillä ja toiminnallasi hoitanut yhteiskuntamme asiat järjestykseen ja balanssiin ilman, että valtion on tarvinnut käydä kenenkään kukkarolla mitään vaatimassa. Matin kukkaro on ollut auki kaiken aikaa kaikille antaa. Jos se ei ole riittänyt, Kepu rahoittaa loput.
Vanhanen esiintyi kyllä aika vakuuttavasti vaatiessaan vielä ylen toimittajia esittämään kantansa tilaisuudessa ja jos pitää paikkansa että Vanhanen tiesi ettei paikalla ollut ohjelman tekijöitä niin vähentää kyllä Vanhasen lausunnon arvoa .
( Myös Berlusconi on aika vakuuttava ( suorastaan hurmaava ) kerätessään ääniä mutta teot ei vastaa puheita , minkä ymmärtää kun ottaa huomioon sen että Berlusconilla taitaa olla narsistinen luonnehäiriö ?
Se uskoo kai tosissaan olevansa maailman paras pääministeri ja " politiikan Jeesus " ?)
Potkut.
Vaan onko meidän aika pyytää ANTEEKSI Vanhaselta, johdettiinko meidät harhaan väärillä ja valheellisilla uutisilla, jos niin on, silloin kuuluu toimittajat HIRTÄÄ MUNISTA!!!!!!!!!!!!!!!
Anteeksi Vanhanen, kun olet UMPIKIERO KUSETTAAJA!
Ainoa valta on nykyään medialla. Ja kuka sen median omistaa. Tutkikaas!
Onko se nyt niin selvää että on kusettaja, missä toristeet
ei edes lautakasaa,,,,,,,,,,,,,,,,
Juuri rikollisten hyysärit ovat maanpiirin vitsaus.
Kyllä ne ovat Vasemmisto ja Vihreät, jotka rikollisia hyysää. Rangaistukset pidetään heidän vaatimuksistaan mahdollisimman lievinä. Laittomien maahanmuuttajien palautusta eivät salli. Kaikki vaan meidän elätettäviksi.
On meillä ihan tarpeeksi noita luusereita omastakin takaa.
taida olla puhtaita jauhoja pussissa. Tää kaikki on ihan turhaa pelleilyä ja pidetään kansan silmät tämmösessä pelle touhussa. Ja kulissien takana häärää ne oikeat "rosvot", jotka haluavat kaiken palvelun yksityiseen omistukseen ja sitten meillä onki tuli perseessä.
kepulia nupista nuppiin, pimsasta palleihin ja totuus ei pala krematoriossakaan. Mitäs äänestitte tuollaiset sinne kepluilemaan ja koplailemaan. Itse en ole äänestänyt koskaan. Olen oman tien kulkija ja teen tärkeät ja vähäpätöiset päätökset itse mitä tulee elämäni asioihin. Ei siinä eduskuntaa ja hallitusta tarvita. Äänestäjät saitte sitä mitä olette tilanneet, kusta kintuillenne ja päällenne, myös ripulit lisukkeeksi.
muut tyypit taas tekee kepposiaan ja Vanhanen saa syyt niskoilleen.
Jos vähänkään käytät näitä sosiaalisia hyödykkeitä, olisi kyllä paikallaan äänestää. Jos käytät yksityistä terveyspalvelua, siitäkin Kela korvaa, joten et tule täällä kotomaassa toimeen ilman eduskunnan ja hallituksen päätöksiä.
Saattaa tulla joskus eteen tilanne, että et olekaan kykenevä päättämään asioistasi. Kuinkas sitten käy?
Onko itse Masa täällä puollustelemassa?
Onko?
Anteeksi Matti, että olet joutunut valehtelemaan meille ja tekemään likaisia kauppoja päästääksesi poliittiseen valtaan. Anteeksi!
itseltäs ja läheisiltäs sitä että olet syntynyt kusipääksi,tyhmyys lienee teillä sukurasitteena?
Toi äskeinen oli aloittajalle!