alkaapi

selvitä asiat. Kyllä Vanhanen jää hopialle ei voi mitään. http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1735896
995
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

oot niin komia mies ettei toista löydy.

Äänestä

Säälittävää yle.
Ei nyt auta kapulakieli vaan tarvitaan todisteita.
Marssittakaa se todistaja esiin tai tiedoitustilaisuuden jälkeen Vanhanen pääsee taas korottamaan panosta.

Äänestä
  • Tästä tulee vielä kunnon läimä. jes.

    Äänestä

  • Vanhanen alkaa oikeusteitse hommaa selvittämään niin se voi kestää vuoden ja sinä aikana on tuppeensahaajien hajonnut pahasti. Kyllä siinäkin puolueessa on rehellisiä ihmisiä.

    Äänestä

  • "Väitteet tyhjän päällä - Valmis talokatselmukseen"
    Voi yle raukkaa minkä teitte, oliko pakko alentua roskalehtien tasolle.

    Äänestä

Mitä tuosta selvisi ? Väitteen mukaan joku tuntemattomana pysyttelevä on myynyt höylättyä puutavaraa. Myyjän hintasotkut tai valtuudet eivät kuulu ostajalle, ei hän voi, eikä tarvitse niitä tietääkään Jos ostaja maksaa sovitun hinnan asia on sillä siisti. Tyypillistä median "moraalia". Ensin uutisoidaan, sitten muutetaan juttua ja paetaan lähdesuojan taakse.

Äänestä
  • mites jos sitä erikoishöylättyä ei löydykään matin talosta? hyvä masa!

    Äänestä

  • Matti muisti tupeen sahattua lautaa,oliko se eri erä,sittehän niitä on jo kaksi ilmais kuormaa.

    Äänestä

  • Lautaa kirjoitti:

    Matti muisti tupeen sahattua lautaa,oliko se eri erä,sittehän niitä on jo kaksi ilmais kuormaa.

    Nimimerkille Lautaa! Onko luetun ymmärtäminen sinulle noin vaikeaa. Jos tavarasta on maksettu laskun mukaisesti, se ei ole ilmainen. Rakennuksella tarvitaan monenlaista puutavaraa. Miten voi tietää mitä Ylen toimittaja tarkoitti, eilen oli puhe tuppeen sahatusta, tänään on jotain muuta. Mitä seuraavaksi ?

    Tavarat on myynyt joku,joka ei halua nimiä julkisuuteen? Ensin keksitään juttu, ja sitten vedotaan lähdesuojaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1+2=16 kirjoitti:

selvitä asiat. Kyllä Vanhanen jää hopialle ei voi mitään. http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1735896

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu