Mistä näitä Sakaramiina-paitoja saa?

Paidaton

4

2837

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kp31

      Näin jossain t-paidan jossa oli Suomi-konepistoolin "räjähdyskuva" edessä, takana teksti "talvisota". Tietääkö kukaan mistä saa näitä paitoja?

    • Sturm

      Etsi googlesta hakusanalla pelastakaa sakaramiina, tai hh-88

      • Siirtymiseen

        Paidan viesti kertoo siitä millainen idiootti sen käyttäjä on. Paska läppä.


      • Ratsumies3
        Siirtymiseen kirjoitti:

        Paidan viesti kertoo siitä millainen idiootti sen käyttäjä on. Paska läppä.

        Itsekin sotilasvalan vannoneena ihmettelen miksi luopua tehokkaasta halvasta käyttökelpoisesta PUOLUSTUSaseesta jolla vihollisen etenemistä hankaloitetaan huomattavsti ja näin säästetään aikaa ja suomi-sotilaiden henkiä sotatilanteessa.

        Minkälainen puolustusvoimien ylipäällikkö (Halonen) oli tämän kannalla ja asiaa ajamassa? (vastaus:huono)

        Niitä miinoja ei heitellä vihollista päin tai laukaista lentotukialuksesta. Jos äijät yrittää kävellä eduskuntalon portaita vetämään vierasta lippua salkoon - minusta ne portaat pitäis olla täynnä miinoja siinä vaiheessa.

        Että läppä ei todellakaan ole mikään paska ja sen tekijä idiootti. Se on sarkastinen julistus puunhalaajakettutyttöpasifistitaivaanrannanmaalarihipeille.

        Ja sarkasmi tunnetaan yleensä ns. älykkäänä huumorina. Joka ei tajua voi myös itse miettiä omaa ällyllistä suorituskykyään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      273
      2834
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      40
      2259
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      347
      1977
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1697
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1644
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1355
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1297
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1243
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1169
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1126
    Aihe