Kirkko sortui ja surmasi Nepalissa
Ainakin 24 kristittyä on kuollut Nepalissa, kun osa maan itäosassa sijaitsevan kirkon katosta romahti. Lähes kaikki kuolleet ovat olleet naisia ja lapsia. Loukkaantuneita on ainakin 62.
30.09.2009
Näin se jumala muistaa omiaan. Hmmmm ... Missä ne kuuluisat suojelusenkelit nyt olikaan ...
Rukoilkaa ja kiittäkää kaikkivoivaa Jumalaamme.
Ainakin 24 kristittyä on kuollut Nepalissa, kun osa maan itäosassa sijaitsevan kirkon katosta romahti. Lähes kaikki kuolleet ovat olleet naisia ja lapsia. Loukkaantuneita on ainakin 62.
30.09.2009
Näin se jumala muistaa omiaan. Hmmmm ... Missä ne kuuluisat suojelusenkelit nyt olikaan ...
Rukoilkaa ja kiittäkää kaikkivoivaa Jumalaamme.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Miulla on ainakin turvallinen olo tämän suhteen, sillä kirkon katto ei ole vielä koskaan romahtanut päälleni, että sillee. Kiitos nyt vaan Jumala.
Miulla on toinen jalka ainakin 5cm lyhyempi kuin tuo toinen ja se haittaa liikkumistani. Voisitteko te rukoilla että Jumalalta että se vähän venyttäisi tätä lyhyempää koipee hiukan. Aitakin pitäisi maalata ja klapeja pitäisi myös hakata.
Miksi käytät minun nimimerkkiä???????
Herrani Jeesus sinua kurittakoon että et toisen nimimerkillä Valehtele, AAMEN.
että Herra Jeesus kurittaa häntä lyhentämällä hänen toisen jalkansa aivan tyngäksi.
Jalat on normaalit !!!!!!!
Herrani Jeesus Kristus Jumalan Poika anon sinulta sinun nimessäsi kurita pilkkajia että oppisivat
totuuden tuntemaan ja jatavat elämänsä sinun hallintaasi,AAMEN.
JUMALA RANKAISEE SINUA SENKIN SYNTINEN ILJETYS
Miksi käytät minun nimimerkkiä vieläkin ???????
Teen sinusta ylläpidolle ilmoituksen, tämä on sinulta törkeää uskovan ihmisen pilkkaa.
Herrani Jeesus sinua armahtakoon, AAMEN.
mutta tiedä se, että jos et ole rekisteröinyt nimimerkkiäsi, se on ns. vapaata riistaa, eli kuka tahansa voi sitä käyttää. Tämä on myös ylläpidon kanta asiaan. Kysy vaikka.
jokaisen kirjoittajan mielestä on itsestään selvää ja hyviin nettitapoihin kuuluvaa, että toisen kirjoittajan käyttämää nimimerkkiä ei oteta omaan käyttöön.
että jokainen, joka haluaa, ettei nimimerkkiään muut käytä, rekisteröisi sen. Se ei ole edes vaikeata. Tosin olen samaa mieltä kanssasi, mielipiteensä pitäisi kyetä sanomaan käyttämättä edes rekisteröimättömiä, mutta toisten käytössä olevia nimimerkkejä.
Hes. 9:5-7 "Ja niille toisille hän (Jumala) sanoi minun kuulteni: Kiertäkää kaupungin läpi hänen jäljessään ja surmatkaa. Älkää säälikö, älkää armahtako, tappakaa tyyten vanhukset, nuorukaiset, neitsyet, lapset ja vaimot."
Jumala on rakkaus
Hesekielin kirjan ensimmäiset 24 lukua ovat tuomion sanoja Juudalle ja Jerusalemille, luvut 25 - 32 koostuvat ennussanoista vieraille kansakunnille, ja lukuihin 33 - 48 sisältyy profeetan sanoja pelastuksesta.
Jos lainaat Hesekielen kirjan 9. lukua, niin siinä on juuri noita tuomion sanoja Juudalle ja Jerusalemille.
Siloan torni sortui ja kymmeniä kuoli.
Jeesus itse mainitsee tästä.
Kaikki me kuolemme.Jokainen.
Mutta Jeesus kuoli myös.
Jeesuksen aivotoiminta loppui ja sydän ei enää hakannut.
Ja kuollessaan meidän puoletamme Hän avasi tien Jumalan luo.
Kuolemaan ei lopu elämä.
Miksi maailmassa sitten on rakkautta, jonka takia vanhempasi ovat yhdessä?
Rakkaus on täällä.
Se on totuus.
olen jo tuostakin syystä sitä mieltä ETTEI Jumala ole hyvä!!! ei ainakaan kaikille!!!! mua itseäni Jumala vihaa, olen siitä aivan varma ja ollut jo kauan...Hän vie minulta yksi kerrallaan kaiken mitä rakastan tai tarvitsen...lapseni joko kuoleman tai vain muun kamalan kautta, rakkaimman mieheni,työn teon mahdollisuuden, terveyden, itseisarvon... antamatta MITÄÄN tilalle!! Hän Vihaa Mua!!!!!!!!!
Oletko "etsinyt Hänen kasvojaan"? "Vaan etsikää ensin Jumalan valtakuntaa, ja Hänen vanhurskauttansa, niin kaikki muukin teille annetaan." On paljon ihmisiä, jotka eivät muista Jumalaa kuin silloin, kun jotain pahaa tapahtuu. Silloin he syyttävät Jumalaa, vaikka eivät ole "missään tekemisissä Jumalan kanssa". Lähesty Häntä, niin Hänkin lähestyy sinua. Minua kyllästyttää lukea tuollaisia kirjoituksia kuin tuo sinun!! Itse sinä vihaat Jumalaa, itse sinä suljet itsesi Jumalan ja Taivaan ulkopuolelle. Mieti vähän ketä sinä vihaat? Vihaat Jumalaa, vihaat itseäsi, vihaat monia ihmisiä, miksi?
Käännä kelkkasi! Nyt on vielä mahdollisuus. Lähesty Jumalaa, Hän rakastaa sinua. Ajattele, Hän rakastaa SINUA! Eikö tunnukin hyvältä, aivan sydämessä liikahtaa. Rakkaus liikuttaa sydäntä, varsinkin Jumalan RAKKAUS.
Lapsena olin pyhäkoulussa mutten oikein silloin sitä osannut sisäistää vasta rippikoulussa niin sanotusti "kolahti". Olen puhunut Hänelle, kiittänyt ja rukoillut palannut takaisin erottuani hetkeksi kirkosta mutta.... aina on ollut tunne että Hän vihaa mua. Toki olen saanut siunauksiakin muta aina niihin on piiloutunut jokin"kierous" ja viime vuosina ne ovat vain yleistyneet... eli älä siellä hurskastele vaan keskity omaan mitättömyyteesi jollainen taidat olla. Ps. En minä vihaa Jumalaa vaan päinvastoin......
Me ihmiset täällä ajattelemme tätä aikaa. Elämä on tässä ja nyt. Mutta miten nopeasti päivät vierivätkään ohi. Elämämme tällä Telluksella on pisimmillään n. 70-80 vuotta. Mitä se on ikuisuuteen verraten? Kuin uni, moni sanoo; elämä on kuin unennäköä. Äsken olimme nuoria ja nyt - mihin ne päivät ovat kadonneet? Jos tässä olisi kaikki, olisimme todella surkuteltavia.
Mutta meillä on toivo, iankaikkisen elämän toivo. Jumala toimii meidän iankaikkiseksi parhaaksemme. Kuolema voi yllättää meidät, kuten nuo ihmiset, kun kirkon katto romahti. Mutta ajatelkaa, nuo ihmiset olivat kirkossa! On mahdollista, että heidän välinsä olivat selvät Jumalan kanssa. Ja se on ainut asia, joka merkitsee jotain, kun kuolema meidät kohtaa. Silloin meillä on toivo, että saamme jakaa ihanan perinnön Jeesuksen kanssa taivaan valtakunnassa. Se elämä ei lopu koskaan, siellä ei ole tuskaa, ei kuolemaa, eikä mitään pahaa.
Ei ole mitään merkitystä, vaikka eläisimme pitkän elämän, jos sen loppu on ikuinen ero Jumalasta - kadotus. Kaikki me kuolemme kerran, mutta voisiko onnellisempaa kuolemaa olla kuin kuolla Jeesuksen omana ja periä Ihana Maa.
kuulostat kovin ahneelta puhuessasi Ihanan Maan perimisestä.
Päivämme ovat lyhyet ja kuluvat nopeasti, mutta se on kaiken elävän osa.
Onko itserakkautesi niin suuri, ettet kestä olla surkuteltava kuolevainen?