90% kansasta ei salli mediamaksua,miksi meitä ei kuunnella?!?!
Luuletteko että tämä jää ainoaksi maksuksi jos emme sitä vastusta,mitä lie tuleman pitää lähitulevaisuudessa,jokamiehenoikeusmaksua jne.
Nyt olisi tärkeää että kaikki aisaa vastustavat sanoisivat nyt voimassa olevan TV maksunsa irti,edellyttäen tietenkin että jättäisivät myös television katselun.
Joukkoirtisanomisilla olisimme ikäänkuin "lakossa" nämä kaksi vuotta ennen kuin maksun on määrä astua voimaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009100110348898_uu.shtml
Luuletteko että tämä jää ainoaksi maksuksi jos emme sitä vastusta,mitä lie tuleman pitää lähitulevaisuudessa,jokamiehenoikeusmaksua jne.
Nyt olisi tärkeää että kaikki aisaa vastustavat sanoisivat nyt voimassa olevan TV maksunsa irti,edellyttäen tietenkin että jättäisivät myös television katselun.
Joukkoirtisanomisilla olisimme ikäänkuin "lakossa" nämä kaksi vuotta ennen kuin maksun on määrä astua voimaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009100110348898_uu.shtml
Vastaukset 95
Vanhimmat
vaikka olisi sokea ilman sähköä asuva lestaadiolainen mummo,joten tämä maksu on uskonnonvapauslakiakin vastaan.
veikkaanpa että maahanmuuttajista löytyy joitakin erikoispoikkeuksia?
vaan tiedä joutuvatko ulkomaalaisetkin maksamaan??
Kiitos vinkistä rupeen lestaksi
Lopetetaan tää vitun hyssettely !!!
mAKSU ei ole OIKEIN.
Maksu ei ole todellakaan oikein.
Samanlainen valehtelija kuin Hitman-1.
en koskaan!!
väittää, vai mitä Salaampuja.
Mutta Hitmanni onkin jäänyt valehtelusta kiinni lähes joka päivä hänen täällä kestäneen uransa aikana,minä en koskaa,koska en valehtele;)
Artic Sean kohdalla arvelin, että aluksessa oli kiellettyjä aseita lisälastina, Katynin joukkomurhasta totesin, että oikeat syylliset löytyivät vasta vuosikymmeniä kestäneen venäläisvalehtelun jälkeen ja Georgian sodasta lausuin iloni siitä, että EU totesi Venäjän provosoineen Georgian sotatilaan röyhkeällä käytöksellään Georgian rajojen sisäpuolella.
Siinä oli vain kolme esimerkkiä, mutta nyt voit kertoa, mitkä noista esimerkeistäni eivät ole totta!
Ainahan sinä laskettelet lööperiä)
En millään jaksasi ruveta lsitaamaan niitä,niitä on niin paljon,koska puhut herkiämättä ulostetta.
Aivan selvä vero. Niitä nykyään keksitään kiitettävästi. Esimerkkinä se ympäristövero. Sillä on rakennettu toimettomia kaatopaikkoja sinne sun tänne, kun olisi pitänyt rakentaa roskien polttolaitoksia. Kansalaiset pannaan maksamaa kaikenmaailman tuulihattujen palkat. Vihreät ,perkele niitä maksuja keksii.
vero maksetaan asioista joita käyttää,ethän sinä maksa autoveroakaan jos et omista autoa.
Tai siis ainakaan vielä ,ehkäpä jo ensi vuonna joudut niin maksamaan.
jos olet työtön.
korvauksistakin mene veroa??
en maininnut mitään. Voithan olla luuseri joka ei nauti edes työttömyys korvauksista.
Onkohan se edes laillista ;)??
Ei se joo verokaan ole. Se on kuin sakkolaapu kaikille Suomen kodeille ja yrityksille.
Suvi plus muut rotat pitää saada pois päättävistä asemista kiusaamasta Suomalaisia.
Stalinistinen maksupakko, alkaa tosiaan vituttamaan.
Heidän pitäisi päättää meidän hyväksi,mutta ehei.
Paskajengiä ja valehtelijoita ovat kaikki tyynni.
Verottaja on päättänyt että maksan veroa autosta 6 vuoden ajalta vaikka kyseinen auto on myyty,romutettu,ajokiellossa.Ohjeeksi antoivat tiedotteen että jos luovutuspapereita tehtäessä toinen osapuoli ei ilmoitakaan luovutusta,jää myöhemmin auton verovelvollisuus "hankalaksi".
Voiko olla totta,tai no jaa tässä maassa mikään verostusperuste ei oikeastaan aiheuta hämmästystä.
Enkä usko että olen ainut,sosiaaliturvankin menetin 8 vuodeksi yrittäjyyden takia,kyllä näitä byrokratian reikiä riittää jos teet asioita edes hiukan erilailla kuin systeemi on suunniteltu.
Sekin on erittäin yleistä.
meille demokratian kehtona jossa kaikki on ihanasti,todellisuus lienee kvoin toisenlainen!
äärioikeistolaiskusetus sekin puolue, ydinvoimaa, eu:ta, ym natsihallituksessahan ne ovat siellä kainaloisina.
Eipä sitä paljoa tarvi päätä käyttää että näkee miten asiat oikeasti ovat tässä demokratian kehdossa,sitä vaan moni ei halua uskoa todeksi ennen kuin sattuu omalle kohdalle.
Esimerkkinä suomalaiset kodittomat ja kerjäläiset ympäri maata,se nyt ei satu olemaan oma valinta jos sosiaaliturvamme on sitä mitä sen sanotaan olevan.
Noh,alkoholisteksi niitä on helppo haukkua kun niillä ei enää muuta intressiä ole jäljellä kelkasta pois jäätyään,mutta oliko ne alkoholisteja alunperin vai tuliko niistä tämän systeemin takia alkoholisteja?Jokatapauksessa,miksi kyseiselle asialle ei tehdä mitään?
Niin sitten loppuu kaikki maksut. Ei kovin vanhasta autosta saa paljoa myydessä, no jotain kuitenkin mutta sitten käy noin kuten sulla.
Usein ne heikompiosaisten ja puolustuskyvyttömien polkijat ovat itse pahasti alkoholisoituneita tunnevammaisia öykkäreitä, niillä on vain joku valmiiksi pureskellut leivän suuhun, että voivat turvassa räksyttää rahakulissien takaa. Ei niitä kannata ottaa vakavasti.
Moni tosiaan heittää toivonsa ja ei enää jaksa vaatia parempaa. Monen kohdalla varmaan on kyse sairauksista, joihin he eivät ole saaneet/osanneet hakea apua, on sattunut kohdalle natsilääkäreitä, tai ylipäänsä huonoa kohtelua monelta taholta.
Joka tapauksessa he ovat täysin samanarvoisia ihmisiä, kuin jokainen, nykyinen fasistisysteemi tosin ei heitä tasa-arvoisina pidä. Me ihmiset pidämme ja siksi kirjoitamme, teemme vallankumouksen, kaadamme rikollishallitukset, irtisanomme Suomen EUvostoliitosta jne Siten autamme toinen toisiamme.
Eikä sitä enää voi tehdä
edes yleä, joka suoltaa valheellista propagandaansa ja jota on pakko uskoa - mediamaksun uhalla!! kirkollisverokin on vapaaehtoinen, eikä Jumalaan ole pakko uskoa...
jumala on kuollut - kohta on Ylekin.
mafia touhua kuin vaan mahdollista,he tekevät ihan samoin.
henkilökohtaisen kapinan tänään.Olen elänyt kaikkien sääntöjen mukaan,maksanut veroni ym.maksut kunnon kansalaisen tavoin.Nyt aion kääntää kelkkani nostan surutta työttömyyskorvauksia ja teen täysillä pimeetä duunia,ei kolkuta omatuntoa pätkääkään.Aion elää loppuelämäni niin epärehellisesti kuin vain on mahdollista,tupakat ostan pimeiltä markkinoilta en aio kunnioittaa enään mitään tämän mädän yhteiskunnan sääntöjä.Jos Suomen hallitus on täynnä rosvoja ja valehtelijoita,niin kuka on vaatimassa minua elämään rehellistä elämää.Onneksi vanhempani ovat jo kuolleet,etteivät joutuneet näkemään tämän maan alennustilaa,mihin se on vajonnut.Enään ei päde ne kotoa annetut kasvatus opit tee työtä ja elä rehellisesti.Joskus mietin mitähän edesmennyt isäni ajattelisi,joka aikanaan taisteli rintamalla etulinjassa puolustaen tämän maan itsenäisyyttä,joka on nyt vapaaehtoisesti luovutettu Euroopan unioniin,ja Suomi luovutettu mamujen ylläpito paratiisiksi.Että kiitti vitusti!
!!!!!!
Nyt riitti. ja ekana lähtee se junkkerin sussu sieltä tv-kuulutuksesta.
olen myös toiminut kunnollisen yhteiskunnan jäsenen tavoin tähän saakka. Nyt alan tekemään kuten sinäkin. Mallihan tulee suoraan tuolta yhteiskunnan huipulta miten 'hommat hoidellaan'
LYHYESTI SANOTTUNA TUO VIESTISI:
TEHKÄÄMME NIIN KUIN VANHANEN JA KUMPPANIT
Elämän mallia on nyt saatu tämän parin vuoden ajalta nykyseltä hallitukselta.
Kaikkien kannattaa, kova kovaa vastaan natseille.
kerran nuorena opiskeluaikaan sain soskun maksamaan tv-luvan (nykyisin eivät enää maksa).
menin seuraavana päivänä postiin ja irtisanoin luvan. rahat tuli omalle tilille melkein vuoden maksusta.
ostin niillä kaljaa.
sen jälkeen ei lupaa ole ollut, eikä tule.
kun punamediamaksu 2012 astuu voimaan, ilmoitan väestörekisteriin olevani vailla vakituista asuntoa ja annan osoitteeksi poste restanten. näin en muodosta taloutta -> ei punamediamaksua.
ja kyse ei ole siitä ettenkö käyttämistäni palveluista halua maksaa. maksan tälläkin hetkellä maksu-tv-operaattorilleni niistä kanavista joita katson.
ai sait tv-maksun sossusta, en mä vaan saanut
saa senttiäkään saatana! En maksa ikinä! Lopetan työnteonkin, niin maksua ei voi ulosmitata palkasta. Tai sitten teen poste restante-tempun.
kertoja olen muita neuvonut,sakko koskee vain talouksia ja yrityksiä.
Kiitos hyvästä vinkistä,kerro lisää jos sulla on muitakin hyviä kikkoja kusettaa tätä paska yhteiskuntaa.
kusetuskikksa,siinä ei ole mitään väärää.
ei olekaan, teemme vain niin kuin hallituskin ;) NÄYTETÄÄN NIILLE K#SIHOUSUILLE ETTÄ NIIN METSÄ VASTAA KUIN SINNE HUUTAA!!
Miten ne sitten meitä kontrolloi ? Lähteekö ohjakset käsistä ?
hyvä!!
Näkyykö ja kuuluuko ylen kanavat Ruotsissa, Venäjällä, Virossa?
Jos näkyy ja kuuluu, niin kohtuuden nimissä heidänkin täytyy maksaa mediamaksua.
heidät tullaan vapauttamaan:)
NIIDENKIN ON SITTEN PAKKO MAKSAA YLETTÖMÄN PASKASTA YLEN UUSINTA MÄÄRÄSTÄ! MUUTEN EN MAKSA MINÄKÄÄN!
tsot tsot, eikö me rakasteta meidän naapurikansoja ?
ainoastaan niitä joita tunnen eli omaa perhettäni,muut saavat painua v.,.,.,
Täällä on ihmisiä, jotka välittävät vähän muistakin, kuin itsestään. Ei vain jostain pienestä "lähipiiristä", se on natsien puuhaa. Jokainen vähäkin ajatteleva ihminen tietää, että rakkaus ei ole kenenkään omaisuutta, vaan se kuuluu kaikille. Heti kun alat rajaamaan sitä, olet jo kadottanut sen.
Lähtökohta on että maanpetturihallitus kuuluu valtionoikeuteen perustuslain ylitse kävelemisestä.
sinuakin vähän rakastan;)
masinoimaan porukkaa liikkeelle, ja valitaan irtisanomiselle yhteinen päivämäärä.
Minusta ei valitettavasti sihen ole,joku kuka osaa saada massat liikkeelle ja puhua kuin "Hitler".
Jengihän repii ja polttaa tv-lupamaksujaan irtisanoo täyttä päätä jo, kiirehdi mukaan !
Jokainen köyhä ihminen itse saa nyt olla se johtaja ja nousta parhaiten osaamallaan keinolla vastustamaan tätä paskasysteemiä, johon olemme pakotetut.
Sitä en käsitä, että vain suhteellisen pieni osa kansanedustajista, siis KANSANEDUSTAJISTA, vastustaa mediamaksua vaikka 90% kansasta sitä vastustaa.
Jossakin aiemmassa ketjussa joku sitä laskeskeli, että eihän se tee päivää kohden kuin jotain 0,47 senttiä. Mutta jos sitä laskee niin, että kuukaudessa jää käteen vaikka 100 € muiden pakollisten kulujen jälkeen, kuten esim. monella opiskelijalla, niin tuo 175€ on kyllä perkeleen paljon. Mukava pikku lisämaksu taas, kun sattuu meikälläkin olemaan mahdollisuus päästä ylen nettisivulle.. Saatana!!
Se 175 euron maksu on vasta alkua,katsotaan kun on kerran rahastamiseen makuun päästy,voi vain arvailla missä summissa vielä liikutaan.Ylehän on suuruuden hulluudessaan ja ahneudessaan rokottanut tätä kansaa aina.Kyllä keksitään musiikkihalleja ja pillipiiparien konserttisaleja,ja samaa paskaa vaan tuutista ulos.Räjäyttää pitäis koko saatanan höskä.
terroristi!
SuppooOO!!
Kyllä minusta on tullut terroristi,tätä helvetin touhua katselessa.Kirjottelen niin pitkään kun supo hakee minut ja tän koneen pois.Paskan väliä veistelen sitten vankilassa puu-ukkoja ja tutustun paremmin tähän rikollisen elämään,sieltähän voi saada hyviäkin ideoita.
Älä hyvä ihminen lähde tuolle linjalle, jos jo pelkästä kirjoittamisesta luulet olevasi terroristi, niin sekin kyllä kertoo taas jotain tämän maan nykymeiningistä ja ihmisten aivopesusta.
Miksi Pihtiputaan mummon, joka asuu syrjäisessä mökissään ja jolla ei ole televisiota, nettiyhteyttä, kännykkää eikä muutakaan laitetta millä voisi nauttia ylen tuotoksista, miksi hänen pitää maksaa ylemaksu, mitä hän saa maksun vastineeksi?
vielä kuuromykkä sokeakin,kaiken lisäksi lessu.
Minkä ihmeen takia joutuu maksamaan!?
eihän muuten ole tasa-arvoista jos kaikki ei maksa saman verran. Näinhän se Suvi Lindenin ja muiden nerojen ministeriemme mielestä menee.
VIEKÄÄ HALLITUS VALTIONOIKEUTEEN VASTAAMAAN RIKOKSISTAAN. EUVOSTOLIITTO ALKAA JO RIITTÄMÄÄN KANSALLE, PAKKO EI OLE DEMOKRATIAA. SUOMEN PITI OLLA VAPAA MAA.
kauan sitten;(
Miksi minun pitää maksaa YLE:lle tyhjästä? Vastaa Linden! Miksi!?
Kokoomus ja kepu on kyllä uskomaton parivaljakko ;D
Niiden tulosvastuu on pahasti unohtunut. Miltä tahansa työpaikalta olisivat saaneet kenkää niin, että heilahtaa. Ei missään tuollaiset sössöttäjät ja julkisuuspellet ole töissä.
90 % KANSASTA EI SALLI MEDIAMAKSUA
80% HALUAA VANHASEN EROA
YLI PUOLET KANSASTA PITÄÄ HALLITUSTA TOIMINTAKYVYTTÖMÄNÄ
POLIISIEN YLINOPEUSVALVONTA KIRISTYY TÄNÄÄN- HALLITUS KERÄÄ VAROJA SAKOILLA- TODELLISET VARKAAT RAISKAAJAT JA PAHANTEKIJÄT SAAVAT TÄYDEN "TYÖRAUHAN"
VIINAN HINTA NOUSI TÄNÄÄN
TÄMÄKÖ ON SITÄ HYVINVOINTIVALTIOTA JA DEMOKRATIAA?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Älä muuta;)
vaikka se muka laskiskin, ei köyhillä sitä ruokaa ole rahaa ostaa kuitenkaan, ei se kaurapuuron hinta niin korkea ole koskaan ollutkaan, mutta eihän ne hinnat edes ole laskeneet, käy kaupassa katsomassa vai mitä puolustelet
HYVÄ JENGI !!!! HIENOA!!!! KUNNON TYYPPEJÄ, VÄLITTÄVÄT MUISTAKIN KUIN ITSESTÄÄN !!!!! IHANIA IHMISIÄ, SUUTELEN TEITÄ !!!!!!!!!!!!!!!!!! KIITOS KIITOS KIITOS, ILOMME ON RAJATON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VALLANKUMOUS ON ALKANUT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HAKARISTI PALOI HAKARISTI PALOI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja taas meni 123 euroa.
Maanataina joutuu menemään uudestaan kauppaan,kallista on.
jos nostaimme tosi natsit ylös,niin meillä kaikilla menisi hyvin;)
Suuret kiitokset polttajille,hyvä että täältä löytyy kapinahenkeä.Ylenkin eteen pitäis saada järjetettyä joknkinlainen tapahtuma.Siellähän vois poltella niitä irtisanottuja lupamaksu lappuja.Ja voishan siine roudailla vaikka tarpeettomiks jääneitä telkkareita.
K-ketju nosti hintoja(ed.päivänä) joten monet hinnat ovat korkeammalla kuin ennen alennusta.
Minulta on näköjään jäänyt väliin tuollainen hakaristin polttaminen. Alkaa pöpit poksahtelemaan. Miten te voitte kutsua hallitustamme natsihallitukseksi kun se on jumalauta suvaitsevainen ja eräs pääministerimmekin sanoi 'juutalaiset ovat Suomen valtion erityissuojeluksessa'???
Media on valtaapitävien ehkä tärkein työkalu:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200810228466103_ul.shtml
ja median valokeilassa pitämät poliitiko eivät ole valtaapitäviä vaan pelkkiä bulvaaneja.
Teille 'natsi' on tunneasteikon ääripää. Olette tunteilevia ja lapsellisia idiootteja. Yksinkertaiset pyrkivät saamaan tunteillensa lisää painoarvoa käyttämällä voimasanoja. Te elätte tunteiden ja mielikuvien maailmoissa faktojen ja älyllisen toiminnan sijasta.
Aivan sama mitä te teette niin teitä tullaan kusemaan silmille, koska te elätte harhoissa. Kannattaisi ennen mitään joukkoliikehdintöjä ottaa omat tunteet haltuun, opetella ajattelemaan ja hankkia tietoa. Omaksumasi 'natsit ovat kaikkein pahinta' on juuri vastustamasi valtarakennelman luomaa ja ylläpitämää. Sinä vastustat mielikuvia, oman pääsi sisäisiä mörköjä. Et voi onnistua jos et tunnista todellisia toimijoita vaan sätkit tunteidesi varassa. Ne joita sinä vastustat ovat juuri tunteesi ohjelmoineetkin!
Tässä tapauksessa tulee kyllä taas selville Suomen kansan tyhmyys. Vapaamuurareille alisteinen valtiomme rahtaa maahan laumoittain toisrotuisia, ryöstää meiltä kuuliaisen poliisin aseiden avulla miljardin joka vuosi ulkomaan toisrotuisille lahjoitettavaksi, on alistanut meidät jo vuosikausia sitten EU:lle, IMF:lle, WorldBankille jne. jne. ja te reagoitte vasta kun valtio koskee teidän telkun tuijottamiseen!!!
Lopettakaa kokonaan se telkun tuijottaminen ja kasvakaa aikuisiksi.
Ei tarvita paljoa 'aattelua' voidakseen olla samaa mieltä.
Periaatteessa olen YLE:n puolella, syystä, että sen ohjelmatarjonta radion puolella on korkeampilaatuista, kuin kilpailijoidensa... Silti tässä mennään yli jonkin sen, minkä voi hyväksyä. Se jokin on 'pakko'.
Ei voida hyväksyä sitä, että vaikka onkin kyseessä jonkinlainen 'parlamentaarinen viritys' siitä tehdään pakollinen. No, sitä ei tietenkään ole pakko kuunnella, eikä katsoa, mutta pakko olisi maksaa...
Monet tekevät automaattisesti suomalaisista salakatselijoita(varkaita) toteamalla miten he joka tapauksessa katsovat, vaikka eivät maksa. Voin tietenkin puhua vain omasta puolestani, ja se tarkoittaa sitä, että ei ole ollut televisiota enää kymmeneen vuoteen, enkä aio maksaa mitään pakollista maksua, vaikka siitä olisi seurauksena ulosotto tms...
Perustuslain raiskaajat ja maanpetturit istuvat hallituksessa, joka möi Suomen itsenäisyyden, miljoona suomalaista köyhyydessä, korruptiota , valehtelua ym ym ja lisää tulee koko ajan, elleivät kansan syvät rivit nyt nouse ennennäkemättömään vastarintaan viemään sitä natsihallitusta valtionoikeuteen vastaamaan rikoksistaan.
Irti EUvostoliitosta projekti etenee. Perustuslain rikkojat ja maanpetturit oikeuteen !
Luulin että kun me ollaan nyt eurooppaa voitaisiin tämä YLE jättää omaan arvoonsa.
Mutta heh, valtaakäyttävät tahot tahtovat pompotella ihmisiä.
Käyhyys lisääntyy, työttömyys lisääntyy. Seurauksena on hyvinvoinnin raju laskeminen.
Valtio tarjoaa leipää ja sirkushuveja alias YLE:n mediaa.
Kun tämä tilanne jatkuu näin, kansalaisista tulee hyvin hyvin tottelemattomia.
Ja muuten... en aio maksaa x(
Joo kyllä sekin sopii,koka alotetaan?
Verojahan kerätään sen takia,että niistä kertyneistä rahoista maksetaan koulutus,terveydenhuolto,maanpuolustus, tienrakennus yms. yms.
Mitä järkeä siis kerätä jotain tiettyä tarkoitusta varten erillisiä maksuja? Montako miljoonaa (tai kymmentä miljoonaa) vuositasolla maksaa nykyäänkin tv-lupamaksujen perintäjärjestelmä kun jonkunhan sitä pitää ylläpitää? Kaikki ne laskujen lähettämiset ja tarkastamiset ja lupatarkastajat ja tiedottaminen jne. jne..
Äly hoi! Nykypäättäjistä vaikea löytää yhtään selväjärkistä.
Muut kanavat tulevat toimeen omillaan ainakin mun tietääkseni.
YLE:lle maksetaan tukea kansalaisten toimesta eikä silti pysty kilpailemaan muiden kanssa.
Siinä se on sanottu suoraan ja simppelisti.
Perustuslain vastaisen paskaunionin vastustajat eivät ole sen puolella "pelon takia", niin näyttää jo vahvasti siltä, että kyseisen totalitarismin ja fasistisen järjestelmän vastustajista löytyvät ne rohkeimmat ja rehellisimmät ihmiset tässä maassa. Vaatii todellakin asennetta kieltäytyä tuhokapitalismista ja olla kannattamatta raha- ja valtaeliitin valemainontaa ja propagandaa.
Suomen hallitus on täynnä maanpettureita, joiden oikea paikka on valtionoikeudessa, mihis se on nyt myöskin unohtunut ? Veikö eu valtionoikeudenkin ? Mistäs se kertoisi ?
kaikki mediamaksun vastustajat. ovat Varkaita. Eivät ole maksaneet viimeisiin vuosikymmeniin TV-lupaansa. tulkaa tänne Eduskuntatalolle mieltä Osoittamaan Media-maksua vastaan. Poliisi on jo alustavasti tilanut Sata Bussia joilla kuskaa teidät pasilaan poliisisemalle ja tikkurilan poliisi vankilaan. saatte muutaman kymmenen tuhatta Euroa laskua. ja työsiirtolaan vuodeksi. opettelemaan rehellistä elämää..
täällä on näemmä todellisten kusipäiden aamukokous kasassa.
Minä sanoin jo vuonna 2005 tv lupani irti, heti kun alkoivat paasaamaan tuosta digi pakkorahastuksesta!
Kukaan ei ole tullut minulta lupia kyselemään, jostakin vain tuli postissa kaavake, jolla saisin maksaa tv luvan jos jostakin syystä haluaisin! EN OLE HALUNNUT ! Ja sillä sipuli!
Late Lapista. TV Lisenssit vittuun RY !
Taas tuli pohjosesta asiaa,mitään pakkomaksuja en ala maksella.TV-luvat on irtisanottu jo kauan sitten,ja mitään mediamaksujakaan en maksele.Olenkin päättänyt ryhtyä henkilökohtaiseen kapinaan tätä paska yhteiskuntaa vastaan,ikäni olen tehnyt töitä niin helvetisti ja maksanut verot,ym.tellit ja lellit ja mitä pakkomaksuja niitä nyt onkaan.Elänyt rehellisesti ja Suomen lakeja kunnioittaen,nyt tuli mitta täyteen.Jouduin nyt työttömäksi pari viikkoa sitten,nyt sitten elelen korvauksilla ja painan pimeetä duunia,eikä kyllä omatunto kolkuta yhtään.Kuka helvetti vaatii minua elämään rehellisesti,kun eduskunnassa istuu hyvillä palkoilla suurimmat rosvot.Olen päättänyt lusmuta kaikesta mistä vain voin,ja jatkan tällä linjalla niin kauan kunnes tulee se päivä(jos tulee?)kun eduskuntaan saadaan edustajia jotka ovat rehellisiä,ja huolehtivat tämän maan kansalaisista.Nykyiset joutavat saunan taakse ja nappi otsaan.No hyvää Sunnuntai päivää sinne pohjoiseen,minä lähden putsaamaan ja kiillottelemaan auton rysiä.