"Microsoft on vahvistanut, että yhtiön ilmaisjakelussa oleva tietoturvasovellus Security Essentials on asennettavissa ainoastaan laillisiin Windows-kopioihin. Piraatti-Windowsien käyttäjille tarjotaan mahdollisuutta ostaa laillinen kopio Windowsista, mikäli he yrittävät asentaa Security Essentialsin. Vaikka Microsoftilla on ymmärrettävistä syistä hyvin kriittinen asenne piraatteja kohtaan, sallii se tietoturvapäivitysten asentamisen myös laittomiin ohjelmistokopioihin. Yhtiö ei halua laittomien Windows-kopioiden helpottavan verkkorikollisten toimintaa".
http://sektori.com/uutinen/security-essentials-asennu/9006/
Oli kopio mikä hyvänsä avast on paras ilmainen tietoturva.
http://sektori.com/uutinen/security-essentials-asennu/9006/
Oli kopio mikä hyvänsä avast on paras ilmainen tietoturva.
Vastaukset 2
Vanhimmat
On se että kun sillä scannaa koko koneen ja poistaa mahdolliset madot jne...niin sen jälkeen kun scannaat Symantec Antivirus Corporate editionilla, niin saat poistaa vielä muutaman lisää:)
Toisaalta taas väärät hälyytykset ovat myös Avastin ongelmia, "positive false" ammattikielellä vongerrellen:)
Muuten oikein hyvä ohjelma!
Minulla ei ole valittamista ohjelmasta ja Firefoxissa nuo skannaus ohjelmat ei toimi, paitsi nyt F-Secure lisäsi Firefxoksin omaan ohjelmaansa.