KEPU rellesti myös sairaaloiden rahoilla

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri on tukenut KEPUa 3 000 euron edestä vuosina 2007-09, kirjoittaa Ilta-Sanomat lauantaina.

Lehden mukaan KEPUn puoluesihteeri Jarmo Korhonen istui samaan aikaan sairaanhoitopiirin hallituksen puheenjohtajana.

Raha-automaattiyhdistyksen hallituksen entinen puheenjohtaja Jukka Vihriälä (KEPU) puolestaan toimi Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin valtuuston puheenjohtajana.

Taas uusi esimerkki KEPUn rötösten jatkumosta.

22

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kauheuksien kauheus

      Herran Jumala sentään, on jaettu 1000 vuodessa. Ei voi olla totta!!!

      • kateuttakaikki

        mutta niistä pitää vaieta, eihän niistä haluta tietää hys hys.


    • Sairaille ihmisille ei tauluista ole juurikaan iloa. Pelkät valkoiset seinät riittäisivät heille vallan hyvin.

    • Kepu ja kokoomus rikosjärjestöjä

      Röyhkeyden huippu!

    • Mauno Jokikansa

      Eilenhän paljastui jo, että kepu on käyttänyt syöpäsairaiden rahoja vaalirahoitukseen.

      Kepu ei ole puolue. Se on rikollisjärjestö.

    • sairaalaan ja

      maksat pienekin maksun, niin osa siitä maksusta menee puoluetukeen, joten mitäs teet.

      Kaikki puolueet jotka saavat puoluetukia on yhtälailla syyllisiä.

      • EI: punamedialle!

        eräs syöpäsairas mummo antoi kuulemma kepun vaalilippaaseen 10 euroa. Se on melkoinen osa hänen eläkkeestään. Tästä kirjoitetaan ilmeisesti kohta kissankokoisin kirjaimin Ilta-Sanomissa? IS mapissa on kuitenkin vielä sitä ennen monta sivua muita paljastuksia. Susannaa on loukattu, Matti ei eronnut. Kosto elää!?


      • alkaa jo
        EI: punamedialle! kirjoitti:

        eräs syöpäsairas mummo antoi kuulemma kepun vaalilippaaseen 10 euroa. Se on melkoinen osa hänen eläkkeestään. Tästä kirjoitetaan ilmeisesti kohta kissankokoisin kirjaimin Ilta-Sanomissa? IS mapissa on kuitenkin vielä sitä ennen monta sivua muita paljastuksia. Susannaa on loukattu, Matti ei eronnut. Kosto elää!?

        kyllästyttämään, sen huomasi siitä, että pääministeristä aiottiin tehdä syypää.


    • Armas Valkeapää

      Eräs Norrbottenissa asuva meänkielentaitoinen ruotsalaistuttavani oli sitä mieltä että lehmänlypsäjät on sentään vielä jotenkin rehellisä kepulaisia mutta loput ovat täysiä gangstereita. Suomen televisio- ja radiolähetyksiä katsotaan ja kuunnellan siis rajan takanakin. Voi pojat, kyllä te sopan keititte.

    • Sonnimies,

      Kohta aletaan tutkia tosissaan punikkien riihisätiöt sun muut. Anttilan Akselin perimäpaskalla tulee kurat housuun. Hoh, hoh, hoooooooo, tuota hullua.

      • Keskustalainen (sit)

        En usko, että tutkitaan, koska sinä siinä kuseen joutuisit. Sitä paitsi, siat ovat niitä, joilta karvat puuttuvat ja kirjoitustapasi kertookin kaiken mielenterveydestäsi. Enää ihmetyttää vain syvän katkeruutesi syy, vai onko sinusta vain noin yleensä hirveän "huvittavaa" nimitellä ihmisiä porsaiksi tai hulluiksi? Toivottavasti oma terävyytesi tekee vaikutuksen edes itseesi.


    • Otsikossa hymiö

      mtk-y

      • Nikke Pärmi

        KEPU PETTÄÄ AINA!

        KEPU ROSVOAA AINA!

        AINA!


      • totuutta turha odottaa
        Nikke Pärmi kirjoitti:

        KEPU PETTÄÄ AINA!

        KEPU ROSVOAA AINA!

        AINA!

        Tässäkin asiassa oli sivulauseessa, että sairaalat tukeneet myös kokoomusta ja sdp:tä. Mutta esiin täytyy aina nostaa keskusta, muuten ei asia kiinnosta. Otsikko on pakko laatia raflaavasti, että keskusta sitä ja tätä... Pienelle huomiolle voi jättää, että muutkin puolueet ovat saaneet samanlaista tukea.


      • puolueettomiksi:::
        Nikke Pärmi kirjoitti:

        KEPU PETTÄÄ AINA!

        KEPU ROSVOAA AINA!

        AINA!

        .

        KEPU! -rötösvapaiksi autonomisiksi alueiksi!!!!!

        .


      • raastuvalle
        Nikke Pärmi kirjoitti:

        KEPU PETTÄÄ AINA!

        KEPU ROSVOAA AINA!

        AINA!

        Suomen näkövammaisten keskusliitolle Vihriälä myinyt tauluja. Törkeää.
        Keskustalainen sairaalajohtaja (uskovainen) ei ymmärrä edes hävetä, vaan kehuu toimintaa antoisaksi.


      • rihkamaa????
        raastuvalle kirjoitti:

        Suomen näkövammaisten keskusliitolle Vihriälä myinyt tauluja. Törkeää.
        Keskustalainen sairaalajohtaja (uskovainen) ei ymmärrä edes hävetä, vaan kehuu toimintaa antoisaksi.

        .

        kuin pahainenkin helppoheikki????

        KEPU!lle mikään totaalisesti hyvän maun vastainen ei ole vierasta!!!!!

        .


    • ettei Juhantalo!

      Oli suorastaan ihme, ettei Juhantalo ottanut puolestaan Satakunnan sairaanhoitopiiriltä. Tosin hänen useampien vaalien rahoitus on edelleen tutkimatta. Joka tapauksessa Juhantalo on Satakunnan sairaanhoitopiirin johtaja.

    • eikös vain?

      Tässä se nähdään se tärkeä asia, että politiikoistamme ei ole terveyden- ja sairaidenhoidon vastuuihmisiksi. Ei tarvitse ihmetellä sitäkään asiaa, miten liukkaasti terveyden- ja sairaidenhoito siirrettiin kuntien politiikkojen vastuulle, koska tältä sektoriltahan sitä rahaa pystyy repimään, kun jättää sairaat ihmiset hoitamatta. Tämä rahojen tehokas keino on pistää sairaat jonotuslistalla, että rahaa sairaidenhoidosta jää politiikoiltamme omiin tarpeisiin. Politiikot pistävät veronmaksajien rahat mieluummin puolueiden omaan käyttöön ja oman edun tavoittelemiseen sekä poliittisen uran vauhdittamiseksi kuin, että hoidettaisiin jonot pois ja ihmisten tuskat ja vaivat. Tämä keskustan puoluesihteeri on kieroista kieroin ihminen politiikoksi ja hän Matti Vanhasen tapaan ottaa oppia valtakuntamme tuomion saaneilta rötösherroilta, kuin keskustan rehellisiltä ihmisiltä. Vähän tuntuu siltä, että onko enää keskustassa rehellisiä ihmisiä, Timo Kallikin on menettänyt luottamuksen rehellisyydessä, koska on lähtenyt puolustamaan Matti Vanhasta, joka valehtelee ja ottaa suurrikollisten tapaan muistamattoman roolin teflonpintansa tueksi.

      • ketjuun:::

        .

        on aivan totta että on täysin edesvastuutonta jättää sairaiden hoito politrukkien sairaanhoitopiireille ja kunnille, kyllä malli pitää olla sama kuin Ruotsissa eli valtio vastaa terveyden- ja sairaidenhuollosta totaalisesti ja täysin itsenäisesti eikä niitä lykätä köyhille kunnille (Lahnan sanoin: "pärjätkää kunnat miten tahdotte" (valtion lykkäämistä lisävelvoitteista huolimatta)

        .


      • Omerta.

        Kepu toimii kuin mafia. Se uhkaa ja pelottelee sekä kerää rahoja ties mistä rikollisista bisneksistä.

        Don Matti on kaikkien aikojen härskein suomalainen rikollinen.


    • Saada?????

      Suomen suulain lehti Helsingin Sanomat kertoi tämän saman uutisen tänään, hyvä niin. Mutta mihin unohtivat jälleen kerran totuuden että samalla tavoin saivat E-P saraanhoitopiiriltä vaalitukea muös SDP ja Kokoomus. Varmaan vielä on muitakin mutta nuo ainakin faktana. Näin näkyvää on helsingin sanomien PUOLUEELLISUUS.
      Muita ei mainita KESKUSTA vaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2382
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe