Lainaan kun aihe sattui silmiin.
'Lähipäivinä käyneekin niin, että naisia on töissä jo enemmän kuin miehiä.'
Näinkö todella. Miten vaikuttaa äiti/isä-asioihin?
Panen koko linkin jos suonette?
Tämäkö on tarkoitus?
4
198
Vastaukset
- tasa-mikäoli
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Kotiäidit ovat hävinneet Suomesta/1135249780488
Elämäntapaa. Isät kotona (tai jossain), äidit töissä. Tottahan se jo lienee. koti-isiä tulee sitten enemmän. Tämä tilanne lienee nyt vain väliaikainen ilmiö, kunhan taantuma jää taakse, miestenkin työpaikat lisääntyvä. Naiset toimivat aloilla joilla lama näkyy hitaammin, mutta saattaa aiheuttaa tulevaisuudessa suuriakin rakenteellisia muutoksia työpaikoissa, ulkoistamiset jatkuvat kunnissa, sairaanhoitopiirit yhdistyvät yms yms.
- 15+18
jos kotiäidille kertyisi eläke niiltä vuosilta joina hän hoitaa alle kouluikäisiä lapsiaan kotonaan
minkään puolueen ajettavana, oletko tietoinen ? Idea sinänsä on erittäin hyvä, jos vielä samat eläkekarttumat tulisivat myös isille jotka lapsiaan kotona hoitaisivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.326787- 394202
- 183438
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1843420- 122427
- 302415
- 1631965
- 251962
- 311831
- 1051402