Käyttikö Matti pimeää

talonsa rakentamisessa. Joka vaiheen rakentajat pitäsi selvittää, ei yksi mies noin isoa taloa rakenna.
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikös näitä urakoitsijoita ole jo mainittu tässä yhteydessä. Onko Matin syy, jos ne ovat käyttäneet pimeää työvoimaa hänen tietämättään. Matinko olisi pitänyt työmaata aamusta iltaan kytätä, eikä se ole poliisin tehtävä? Vaiko onko niin, että poliisi ei enää ehdi suorittamaan laissa sille määrättyjä tehtäviä kun sitä ainakin yritetään työllistää kaikenlaisilla "paljastuksilla Keskustan rötöksistä", joista osa on perätöntä ja loputkin taloudellisissa mittakaavoissa pikkujuttuja. No, eihän vallankumousterroristeja koskaan suomalaisen työläisen asia ole todella kiinnostanut. Lipposen ruumiinmuodostakin jo näkee, että oma vatsa on aina ollut lähempänä ja ammattiyhdistysliikkeen rahat käden ulottuvilla. Mutta SDP sentään on jotain tehnytkin politiikan saralla ja Lipposen kautta lukuunottamatta myös saavuttanut merkittäviä asioita, Toista on sen sijaan entisten kommunistien tuhotoiminta, joka kylmän sodan aikana juurtuneen punaveli-verkoston avulla edelleenkin vain istuu toisinpaikoin vaikuttavillakin paikoilla jatkaen kylmän kyynistä omaan pussiin pelaamistaan Suomen työväestöä pettäen. Taustalla saattaa olla jopa maapetoksellista toimintaa, jonka paljastumisen pelko ajaa "tovereita" suojelemaan toisiaan ja hämärät puuhastelut jäävät selvittämättä.

Palstalla näyttää riehuvan suorastaan sairaalloisia hysteerikkoja, joiden ainoa asia on yrittää mitä suurimmalla epätoivon vimmalla osoittaa Keskustaa syyllikseksi milloin mihinkin ja jostain syystä tämä saa tapahtua ilman, että tuollaiseen jo häiriköinniksi laskettavaan toimintaan mitenkään puututaan. Ei vuodesta toiseen tuollaisen samanlaisen ja pääasiassa roskaksi osoittautuvan materiaalin työntäminen foorumeille voi olla enää muuta kuin sananvapauden väärinkäyttöä, johon tulisi puuttua. Kaiken lisäksi tämän häiriköinnin väitetään tapahtuvan kansan nimissä ja kuitenkin gallupit selvästi kertovat suuren osan ihmisistä olevan monissakin asioissa heidän kanssaan eri mieltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työvoimaa kirjoitti:

talonsa rakentamisessa. Joka vaiheen rakentajat pitäsi selvittää, ei yksi mies noin isoa taloa rakenna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu