Ihanaa, että saatiin iso ja tilava kirppari keskustaan! Tulen ihan varta vasten Seinäjoelle Aapelin kirpparille toiselta paikkakunnalta.
Aapelin kirppari
Kirpparityttö
18998
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Olet kirjoittanut ennenkin samanlaisia lauseita joten taiidat olla itse yrittäjä.
Astro-Turfingista eli kuluttajana esiintymisestä saa Suomessakin jo kovia tuomioita.
Tällainen köyhä työtön kirjoittelee...vai vielä firman omistaja, juu. Lisäyksenä vielä Aapelin Kellarin hintoihin, olen samaa mieltä että ovat liian kalliit vuokrapaikat. -Ainakin työttömälle.
Ei kait saa kehua mitään/ketään..pohjanmaalla kun ollaan. Itse en ole täältä kotoisin ja huomannut tämän asian.
Haiskahtaa pahasti mainokselta... Oli sen verran tökerösti kirjoitettu =)
Mutta mitä tuohon kirppariin tulee, niin sen verran on siellä tyhjää tilaa, ja vähän asiakkaita että mieluummin pidän pöytää (hyllyä) soppiksella.
Toki jos Aapeli laittaisi niiiin hyvän tarjouksen ilmoille, ettei voisi kieltäytyä niin sitten... 80Eur/kk ei ole minulle hyvä tarjous, koska saan sillä jo myyntipaikan soppikselta, jossa on sitten ostajiakin vaikka muille jakaa.
Jos aapelinkellarin väki tätä lukee, niin laittakaa mulle sähköpostilla kunnon tarjous niin harkitaan =) 50Eur/kk myyntipaikasta olis sellanen hinta, että uskaltais kokeilla
Vanhankylän Ullakkoa ei ole voittanutta! Mua ei edes hutsi mennä sinne Aapelille, kun siä on niin tyhjää aina. Ullakolla on sentään kuhina anytime.
Mut joo on tosi kiva, ett saatiin iso ja tilava kirppis keskustaan, sitä en kiellä.
saataisiin sinne myyjiä niihin satoihin pöytiin.. olis sitten ostettavaakin...
Vielä kun mainostaisivat, että asiakkaatkin sinne löytäisi uudelleen... Ilmeisesti se uusi provikkamyynti on potkaissut myynnin käyntiin.
Mikä ihmeen provikkamyynti??? Kerros nyt mulle.
Sinne voi jättää kamansa myyntiin, Aapeli hinnoittelee ne ja tuotot menee puoliksi. Aapeli huolehtii myös myyntipaikan järjestelystä ja siisteydestä.
Tasasesti samalla kaavalla hinnoteltuja tuotteita siihen viimoseen "tiukkaan" hintaan koko toinen niistä huoneista täynnä. Ei kiitos
Eipä tommosessa paikassa tinkiä pystykään... Täällä on valitettu sitä, että tyhjien pöytien takia ei huvita mennä sinne. No nyt ei ole enää tyhjää!
Lähinnä kai ajateltiin tuossa kritisoimisessa sitä, että kun hinnat on niin "tarkat" niin löytöjen tekeminen on aika toivotonta. Normaalikirppiksillä, jossa ihmiset ite hinnottelee tuotteensa, pystyy halvallakin tekemään ostoja.
Just ostin kokonaan uudet rimpsut ja römpsyt makkariin kirppikseltä, ja yhteensä meni rahaa15,20Eur ja kaikki kamat eri myyjiltä.
- Päiväpeitto (kunto kuin uus) 4Eur
- Verhot samaan tyyliin (kunto hyvä) 3Eur
- 2kpl pöytälamppuja sävyyn (niin jalka kuin varjostinkin) 5Eur yht.
- pätkä kangasta samaan väriteemaan (ompelen pikkutyynyihin itse pääliset) 1Eur
- 2 pientä koristetyynyä sottasilla päälisillä (itse tyynyt oli onneksi siistit ällöttävän samettipäälisen alla) hinta 20cent
- 3 Ikean saviruukkua (istuu värimailmaan) 1,5Eur yhteensä
- ja sitten viimosena 0,5Eur maksanu kaitaliina tms. jonka tuuppaan lipaston päälle.
Vieläkun saisivat pöytiä tms. tilaa oikeille tavaroillekkin.
Selvästi akoille suunnattu kirppis kun vaatteille varattuna iso rekki, ja "kenkä hyllylle" voi sitten pari kippoa laittaa.
Itse suosin soppista niin ostamisessa kuin myynnissäkin.
Onko tää sisäpiirin kirppis, kun missään ei sitä mainosteta? Tai ei ainakaan mun silmiin ole pistänyt! Ehkäpä asiakkaat ja myyjät löytäisivät paremmin perille, jos pikkasen laittais mainosta lehteen!
tarvetta mainostaa joka viikon ykköset-lehdessä...kovin on tyhjää ollu kun oon käyny...tosin vähän vaikea löytää sinne kellariin,muualtatulleen ainakin.
Jos tuotte kirpparille tavaraa josta ette millään hennoisi luopua,
ja tekee pahaa myydä, siiloin joku voi sen ostaakin.
95 % myytävästä on ihan tarpeetonta ja kuuluis riepukeräykseen
kattohuovan tehtaalle korkeintaan.
Kengät ja tekniikka on vintillä ollu 20 vuotta jo ennen ideaa.
Päällepantava pitää olla samaa kuin just kaupassa myydään.
Ja kauppa käy..........
Nyt se oli sitten lopettanut toimintansa kokonaan. Oli ovet lukossa kun tänään kävin.