Rajat auki

On se hyvä että meillä on rajat auki että rikolliset pääsevät tänne meille rellestämään.
Päättäjät hoi onko teillä mitään vastuuntuntoa?
456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on saaneet aikaa lakeja.'
jotka on vaaraksi omalle kansalle ,ei pystytä suojelemaan kansalaisia omassa maassa kaikkialla .
varkaat levittäytyy ulkotuntina jokapaikasta .

on heti joutuin päättäjien tehtävä ASIALLE OIKEA RATKAISU ,palautettava rajoille tarkistukset.
muuten tässä hukka perii.

Äänestä

Suomalaiset ottaa "Korpilain" käyttöön rikollisia tuomitakseen, kun esivalta ei siihen pysty tai halua. Suomalaiset on oikeuden mukaista ja rikoksia vastustavaa kansaa.

Äänestä

Ketä oikeasti jaksaa enää kiinnostaa?
Itekkin olin aikoinaan isänmallinen mutta enää ei kiinnosta, täyttyköön vaikka koko maa neekereillä, tervetuloa.

Jos 90% kansasta on paskasakkia niin kannattaako tämän maan eteen tehdä yhtään mitään?

Äänestä
  • ja sano,että se pitää ottaa EU valtioksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


erittäin huolestunut kirjoitti:

On se hyvä että meillä on rajat auki että rikolliset pääsevät tänne meille rellestämään.
Päättäjät hoi onko teillä mitään vastuuntuntoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu