Kepun sisäpiiri kaavailee Paavosta puheenjohtajaa Vanhasen tilalle. Paavolla on kokemusta mediapelistä.
Väyrysestä uusi puheenjohtaja?
mediapeliä
23108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
ja hyviä kokemuksia onkin, tukkakin on lähtenyt mieheltä median takia!
Löytyykö näiltä sivuilta kannatusta Paavolle?
Vanhasen vaihto Väyryseen kepun johdossa merkitsisi kepun kannatuksen välitöntä putoamista vähintään 10 prosenttiyksiköllä.
Väyrysen puheenjohtajuus saisi aikaan sen, että politiikka kaksinapaistuisi kokoomuksen ja sdp:n väliseksi vuoroon hallitsemiseksi, ja vihreätkin olisi keskustaa merkittävämpi poliittinen voima.
Että siitä vaan Väyrystä valitsemaan, keskusta. Se antaisi muille puolueille suuren juhlinnan aiheen.
-Jäbä
Pate olisi kyllä kokenut ja asiantunteva monellakin alalla, vaan taitaa olla aikoinaan niin mustamaalattu etteivät politiikan ylimpien lehterien ovet hänelle aukene. Mutta hyvää ministeriainesta hän kyllä on.
Väyrynen pilasi omat poliittiset nahdollisuutensa jo silloin, kun asettui Kekkosen juoksupojaksi ja ryhtyi kuvittelemaan, että hän on ylhäältä määrätty Kekkosen kruununperijä.
Se, miten Väyrynen iltalypsi Sorsan hallitusta 80-luvun lopulla vei hänet ja kepun paitsioon yli kymmeneksi vuodeksi, kun vain veret seisauttava vaalivoitto 1991 ja Jäätteenmäen valehtelut 2003 toivat kepulle vaalivoitot.
Ministeriainesta Väyrysessä on vain siinä, että hän tuntee virkamiesten rutiinit, ei muuten. Keskustan puoluevaltuusto junttasi Väyrysestä nytkin ministerin vastoin keskustan eduskuntaryhmän ja Vanhasen kantaa, mistä osaltaan johtuu se, että kepun kannatus edelleen roikkuu alamaissa, vaikka se on jo noussutkin miltei 2007 vaalituloksen tasalle.
Ei Väyrystä kukaan ole mustamaalannut. itse hän on toiminut tavalla, joka on saanut kansalaisten ja kansanedustajien enemmistön itseään vastaan.
-Jäbä
Miksi mollaat Väyrystä? Hän on rehti mies Vanhaseen verrattuna.
Paavo on entinen Stasin Agentti, joka haki aikoinaan vaalivoittoa kepulikonstein ja pyysi Neuvostoliitoa puuttumaan Suomen sisäpolitiikkaan tavalla, joka on röyhkeydessään vailla vertaansa. Sopiva kepuleiden johtajaksi!
Vanhaseen verratuna Paavo Väyrynen on rehti ja suoraselkäinen mies.
Kyllä paavo osaa: http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Jalasmökki/HS20090205SI1YO026x1
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHHAHHAAAAAAAHAHAAAAAAAAAA
valehtelevan Vanhasen tilalle suoraselkäinen mies!
Keskustan syvät rivit kannattavat Väyrystä se tulee muistaa
Jos nyt tulisi äänestys Vanhanen vs. Väyrynen niin Paavo olisi vahvoilla
Huhut kertoo, että Paavo Väyrynen vuotaa "sopivasti" tietoa kepun sisältä, mistään muualta noin yksityiskohtaiset jutut ei voi olla peräisin. Sopisi kyllä Väyrysen historiaan erittäin hyvin!
.
Väykyllä saattaa olla käsissään aikapommi
.
Paavo on Suomen viimeinen asiallinen Poliitikko. Kannatan.
Siitä rakennetaan kirkko Keminmaahan Paavon tiluksille.
Älkää kertoko kenellekkään....
SUURI ero verrattuna keplottelija-Vanhaseen. Väyrynen on rehellinen mies!
Ei tuollaista kiukuttelevaa ehtojen sanelijaa voi miksikään pääministeriksi laittaa. Siinä saisi koko Suomi hävetä silmät päästään, jos hän jossain ulkomaan kokouksessa alkaisi taas sanelemaan ehtojaan. Paavo "Minä en rupea pelkäksi kansanedustajaksi, minä haluan ministeriksi" Väyrynen on yksi politiikan suurimmista vitseistä, jolle vuosi vuoden jälkeen saa nauraa uudestaan ja uudestaan.
Vanhasesta pitäisi päästä eroon mahdollisimman nopeasti. Hän on loannut Keskustan maineen.
Haluamme Väyrysen johtoon!
toimiston punanahkakkiset kanasanedustajat, puheenjohtajabinboblondinsa johdolla.
verkkosukkavallankumouksemme on kiihkeimmillään, ja haluamme mahdollisimman ison saaliin verrkosukillamme.
Olemme päättäneet, että emme luovuta ennekuin Vanhanen eroaa, jos vain meidän perse kestää, nimittäin sekin joutuu lujille näissä hommissa. Rahaakin Sak/demarimafialtamme kuluu toimittajien ostoon, vaan eipä tuolla väliä kun ne on kansalta kusetettuja, eikä itse tienattuja. Me demarithan maksatamme kaiken muilla.
Nytkin me vaadimme supistuksia kouluista, ja terveydenhoidosta, jotta meidän mitääntekemättömät lahnaperseemme saisivat pitää suojatyöpaikkansa valtionhallinnossa, ja virastoissa edistämässä, ja varmistamassa hyvinvointi yhteiskunnan alasajoa.
Nuoriso työttömyyttä myöskin edistämme tällä tavalla.
nehän ovat kyllä hyvin koulutettuja, mutta kun ne eivät huoli demarien jäsenkirjaa, niin olkoon työttömiä.
Toisekseen, me demarithan olemme ahneita.
Ja siitäkin johtuen haluamme pitää virkapaikkamme, jotta kertyisi lisää omaisuutta, vaikka emme sitä tarvitsisikaan, sen enempää kuin muutakaan hyää.
jos luopuisimme työpaikoistamme nuorten ja lapsiperheiden, ym. työtä ja rahaa tarvitsevien hyväksi, olisi se meidän sossudemareiden ohjeistuksen, ja demokratiakäsityksen vastaista. Siksihän viime työksemme poistimme työttömyseläkkeenkin.
varallisuusveron myöskin poistimme, koska se koski liian monia demarimafian jäseniä.
emmehän me toki halua osallistua yhteiskunnan veronkantoon, kun meidän mafiamme on perustettu lypsämään nuo rahat itsellemme. sehän on silloin aivan sama, kun pidämme rahat suoran itsellämme. mitä nitä kierättämään vrottajan kautta.
Toivoo SDP:n toimistoväki
Paavo on tulevaisuuden ääni, Paavo puheenjohtajaksi!
mitä keskusta kaipaa.
Sillä Paavo Väyrynen on kokenut ja rehellinen politikko.Vanhanen on mielestäni luihu äijä,josta ei saa selvää mistään asiasta.