Mistäs saisin halvalla vakuutuksen, joka kattaa itsepuolustus-/kamppailulajin harrastaminen (ei kilpailuja). Oman seuran kautta en mitään vakuutusta pysty hankkimaan.
Vastaukset 3
Ainakin Ifistä ja Fenniasta lohkee lisämaksulla vakuutus taistelulajien harrastajalle. Vaati kyllä molempiin yhtiöihin kotivakuutuksen. Ne tuli ekaks vastaan kun avasin esitteitä. On toki muitakin varmaan, en tiedä. Sellainen muistikuva on ettei Pohjolasta saa ees rahalla, koska niillä on niitä lisenssivakuutuksia ja lähivakuutuksella ja Nordealla ei ole urheilulaajennusmahdollisuutta ollenkaan.
- .......
Muistaakseni Pohjantähdestä sai ainakin jokin aika sitten vielä kaiken kattavan tapaturmavakuutuksen, ei tarvinnut laajennuksia edes kamppailulajien kohdalla.
- RamsesJunior
Jos tätä joku joskus päätyy lukemaan, niinkuin minä nyt, niin tsekkaa suomisport.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011233
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku91850Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31774- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466