Kamppailulaji ja vakuutus

Vakuutus puuttuu

Mistäs saisin halvalla vakuutuksen, joka kattaa itsepuolustus-/kamppailulajin harrastaminen (ei kilpailuja). Oman seuran kautta en mitään vakuutusta pysty hankkimaan.

3

1928

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainakin Ifistä ja Fenniasta lohkee lisämaksulla vakuutus taistelulajien harrastajalle. Vaati kyllä molempiin yhtiöihin kotivakuutuksen. Ne tuli ekaks vastaan kun avasin esitteitä. On toki muitakin varmaan, en tiedä. Sellainen muistikuva on ettei Pohjolasta saa ees rahalla, koska niillä on niitä lisenssivakuutuksia ja lähivakuutuksella ja Nordealla ei ole urheilulaajennusmahdollisuutta ollenkaan.

    • .......

      Muistaakseni Pohjantähdestä sai ainakin jokin aika sitten vielä kaiken kattavan tapaturmavakuutuksen, ei tarvinnut laajennuksia edes kamppailulajien kohdalla.

    • RamsesJunior

      Jos tätä joku joskus päätyy lukemaan, niinkuin minä nyt, niin tsekkaa suomisport.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      191
      1264
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1108
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      834
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      830
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      770
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      705
    7. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      682
    8. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      669
    9. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      637
    10. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      50
      635
    Aihe