Markorepairs raportoi Youtubessa Kouvolan hengenvaarallisesta katuvaosta. Tehkää kansalaisaloite moisen hirvityksen poistamiseksi kaupungin keskustasta!
http://www.youtube.com/watch?v=xnfTwzo7w48&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=xnfTwzo7w48&feature=channel
Vastaukset 4
Vanhimmat
kouvola on kai pienikylä impivaarassa. ihan sama vaolla tai sitten ei..........................
Katos se linkittämäs Youtube-pätkä loppuun kouvolalainen2, niin huomaat ettei ole enää vakoo! On pantu vako tukkoon! Tämä saattaa olla tuon Marko Repairsin ansiota.
"On pantu vako tukkoon!"
Spekulatsi 1:
Niin mutta tuohan on väliaikainen ratkaisu, noin laittaa laattaa koholle vaon päälle. Kuinka lie liukasta laattaa näin talven tullen, ja tuohon korotettuun laattaan kompastuu helposti, eikä rollaattorikaan ihan itsestään siitä yli kulje. Voipi tulla äkkipysäytys pillerihumalaiselle kusivaippamenijälle, ja pari lonkkaluuta remonttiin??
Spekulatsi 2:
Varmaan ne puuttuvat katukivet ovat Kouvolan vuorineuvoksen kotipihatien reunusta komistelemassa??
Spekulatsi 3:
Tai sitten niissä puuttuvissa katukivissä oli spektroliittiä ja eestin pojat nappasivat ne mukaan?
Spekulatsi 4:
Ehkä ne katukivet puuttuvat tahallaan jotta saadaan asiakkaita yksityisklinikalle jossa päättäjillä on osakkeita?? Mene ja tiedä, kun nuo paikkauslaatat vaikuttavat niin heiveröisiltä että heti eka jakeluauto joka ajaa yli särkee ne?
kyseessä on joku tautinen katuhuora. No, aina ei voi voittaa.