punapapin ja ervastin pohja noteeraus

edllinen Suomen kuvalehti, eihän se ole enää mitään luettavaa kirjoittanut vuosiin, joskus katselen kirjastossa, että rämpiipä lehti valheiden pohja mudissa, taisipa olla yhten tuossa Vanhasen kaatojupakssa, mutta laskivat pahasti väärin.
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sehän on selvä, että Vanhasella on edessä vaikeat ajat. Mikään media, Yle, Hesari, iltapäivälehdet jne, eivät anna anteeksi Vanhaselle, että hänen talostaan ei löytynyt lautoja, jotka olisi voinut laskea lahjuksiksi. Vanhasella on entistä vaikeampi hoitaa asiallisesti työtään median hyökkäysten takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eimitäänoikeaa asiaa kirjoitti:

edllinen Suomen kuvalehti, eihän se ole enää mitään luettavaa kirjoittanut vuosiin, joskus katselen kirjastossa, että rämpiipä lehti valheiden pohja mudissa, taisipa olla yhten tuossa Vanhasen kaatojupakssa, mutta laskivat pahasti väärin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu